Leden 2019

Čimickým hájem

Úterý v 14:20 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes jsme se byly s Dinulkou, jen my dvě, projít v Čimickém háji. Před 10 lety jsem do něj chodila s Aywynkou několikrát denně. Je to tak zvláštní chodit po stejných, známých mísétech v jinou dobu. A vlastně i s jiným psem. Dinulka se ovšem chovala celkem podobně. Je vzorná a spolehlivá při setkání s lidmi, ať už chodícími, běžícími, tlačícími kočárek, dětmi aj. Trochu nedůvěřivě se koukala na pána s maskou přes obličej, který šel přímo proti nám, ale nezačala na něj štěkat, i když myslím, že k tomu neměla daleko.

Psy, kteří šli paralelně s námi, ignorovala. Ale potkali jsme také dva psy, kteří šli proti nám čelně po stezce, a to byla trochu nervozní. Velkému psovi se naježená vyhnula a mslím, že kdyby on k ní šel, že byvrčela. K malému si šla zvědavě (naježená s ocasem nahoru) čuchnout (proti mému zákazu), ale pak se hned otočila a přišla.

Ještě máme na čem pracovat. Je znát, že v pražském parku byla jen několikrát. Ale s ohledem na to, kde vyrostla a normálně se venčí, tak se chocala vlastě suprově.

Místní SDH byla skutečně úžasná

6. ledna 2019 v 22:24 | kajan
V noci z pátku na 4.-5. ledna 2019 sobotu jsme se účastnili pátrání po pohřešované osobě ve Schořově. Místní SDH byla úplně nejlepší ze všech SDH, které jsem na pátrání potkala. Doprovody, které přidělily kynologickým týmům, byly funkční. Znalí místa, schopní se rychle terénem pohybovat, správně obutí a oblečení a vybavení super baterkami. Čili nebyli na pátrání přítěží, ale opravdovou pomocí.

Na základně v salonku místní hospůdky jsme všichni mezi prací v prvním a ve druhém terénu dostali báječnou teplou polévku. Skutečně jsem z nich byla nadšená. Smekám. Navíc mnozí z nich byli na nohou (na pátrání už více než 24 h - první den pátrali bez kynologů v rojnicích, protože o kynologických dobrovolných týmech nevěděli).