Říjen 2018

Dayko Indie v číslech

15. října 2018 v 22:02 | kajan |  Dayko Indie
Dayko Indie Storytelling
nar. 7.3.2017
Chovatel PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph.D.
Spolumajitelé: Helena Bayerová a PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph.D.
Porodní hmotnost:
Zápisové číslo:
ČIP:
Popis: Hnědobílá
Zvláštní znamení:
Srst: Samočistící.
Chrup: plnochrupý, nůžkový skus.
Výška
Délka
Hmotnost 22 kg (15.10.2018)
DNA CEA N/N "normal po rodičích"
DNA NCL N/N "normal po rodičíc"
TNS N/N "normal po rodičích"
MDR1 N/N "normal po rodičích"
rtg HD A/A, lokty 0/0, ramena OCD nepostižena (MVDr. Ekr, 15.12.2018)
Úspěchy
1. místo na treku Po stopách knížete Auersperga s Helenou Bayerovou

Zkoušky

Dinadin i Indie mají zdravé klouby

15. října 2018 v 21:22 | kajan |  BORDER KOLIE - naše láska
Dnes jsme vyrazili na rtg kloubů k MVDr. Ekrovi s Dinadin i Indiem. V čekárně to bylo poněkud úmorné. Myslím, že se všichni přítomní, včetně nás těšili, až je uspí. Do toho běžel na obrazovce vzdělávací pořad o vnějších i vnitřních parazitech, který se stihl cca 3x otočit, než jsme byli hotoví.
Výsledky ovšem stály za všechny ty pohledy na kočky kadící škrkavky.

Oba dva mají klouby čisté. Oba tedy HD A/A, lokty 0/0 a OCD ramenních kloubů "nepostižen".


Z vrhu D již na rtg byla Dolce Rosie se stejně luxusními výsledky. Držíme palce ostatním, aby to dopadlo také tak!

Dinadin v číslech

13. října 2018 v 21:00 | kajan |  Dinadin
Dinadin Storytelling
nar. 7.3.2017

Chovatel a majitel: PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph.D.
Porodní hmotnost:
Zápisové číslo:
ČIP:
Popis: Hnědobílá s pálením.
Zvláštní znamení: Veselý pejsek, který dělá lidem radost.
Srst: Kvalitní. Polodlouhá. Na některých místech dlouhá až 25 cm. Na jiných krátká. Velmi funkční. Samočistící.
Chrup: plnochrupá, nůžkový skus.
Výška
Délka
Váha 17,5 kg (15.10.2018)

DNA CEA N/N "normal po rodičích"
DNA NCL N/N "normal po rodičíc"
TNS N/N "normal po rodičích"
MDR1 N/N "normal po rodičích"
rtg HD A/A, lokty 0/0, ramena OCD nepostižena (MVDr. Ekr, 15.12.2018)


Zkoušky
13.10.2018 ZOP výborně (95/100). ZKO Mochov, pan rozhodčí Plšek.
11.11.2018 ZZO prospěla výborně (52/60), ZKO Mochov, pak rozhodčí Tišl.

Orfi - složila ZPU1

13. října 2018 v 20:38 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes jsme s Orfi složily zkoušku ZPU1 ve známce velmi dobře. Je to její 13tá zkoušla.

S Orfi jsem hodně dlouho nestopovala. Počítala jsem s tím, že stopu bude mít kolem 0. Nakonec získala na stopě 14 bodů (ale já bych jí tolik nedala).
Na poslušnosti měla drobné ztráty. O 1 bod jsem ji připravila tím, že jsem ji po odložení připla na vodítko a k rozhodčímu jsem ji dovedla na vodítku. Nejvíce bodů ztratila při chůzi u hnohy na volno, najednou se zastavila a musela se podrbat (vše musí být někdy poprvé, že...). Ale celkově to bylo moc fajn. Je spolehlivá. Musím říci, že to byla první zkouška, na které jsem byla se dvěma psy zároveň. Dost jsem se neběhala... Navíc jsme ještě s Orfi musely dělat doprovod týmu s háravou fenou.

Dinadin - první zkouška (ZOP ve známce výborně)

13. října 2018 v 20:35 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes jsme s Dinulkou složily první zkoušku. Musím se přiznat, že jsem si myslela, že na ní ještě není připravená, Dokonce jsem přemýšlela o tom, že ji ze zkoušky odhlásím a ještě to docvičíme. Ona pracuje hezky, ale necvičily jsme bez pamlsků. Nikdy nešla bez prokrmování pamlsky více než několik kroků. Take jsem se oprávněně obávala, co se stane, když bude na zkoušce muset fungovat dlouhé minuty bez pamlsků. Nestalo se nic. Fungovala. A získala vysoký počet bodů 95/100 a zkoušku k mému úžasu složila ve známce výborně. O ztracených 5 bodů jsme se svorně podělily - za některé může ona, za jiné já.

Je to moje suprová holčička!!!

Kaznějov - trénink v pátek

6. října 2018 v 22:18 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
V pátek jsme si udělali brigádu a trénink v Kaznějově. Připravovali jsme střechu naší nové klubovny k položení lepenky (sobota), aby nám do ní nezatékalo.

Po práci jsme si pěkně pocvičili. Mám z Dinulky velkou radost, protože se v těžkém terénu pohybuje velmi dobře. Musí se toho samozřejmě ještě hodně naučit, ale dobrý pohyb je prostě základ.


V prvním kole měla hledání. Hledání, kdy se k figurantovi musela dostat přes velko hromadu pohyblivých cihel. Bez problémů. Začala sama štěkat a štěkala hezky a vytrvale. Odměna pamlsky a hračkou. Následně měla odbíhačku do těžké sutiny s panely a dráty. K figurantovi nebylo možné se dostat na kontakt, což Dinulka celkem dlouho řešila (obcházela ho a hledala cestu). Snažila se prolézat maličkými škvírami mezi panely a docela dlouho ji nenapadlo, že má začít štěkat. Figurant ji správně povzbudil, když začala ze zoufalství kňučet a už štěkala na plno. Ještě jsme to na stejném místě zopakovali. Už se netrápila a štěkala na panelu kousek od figuranta. Věřím, že se jí to uloží a příště si takové situaci poradí lépe.

V druhém kole hledala v prostoru, ve kterém před 14 měsíci hledala Aywy. Byl Aywinčin poslední trénink práce na sutině. Tehdy jsem to nevěděla a radovala jsem se, že se dala po operacích do kupy a po sutině se pohybuje s lehkostí. Jak jsem se mýlila... Není snadné se vracet na stejná místa. Přemýšlím, zda se netrápila, zda ji při té práci něco nebolelo...

Dinulka jakoby cítila stopy své babičky a prolezla přesně ta míst, kde ona naposledy byla, před tím, než si vyštěkala svého figuranta o kterém myslím věděla dříve. To šmejdění samozřejmě nemělo být..
Následně měla schovaného figuranta na "střeše". Viděla ho docházet, ale protože se už smrákalo, musela si ho vyčuchat. Celé to vypadalo skutečně moc hezky. Takže v nejlepším přestat.

Jako figurant jsem se v sutinách docela dost potrápila. Noha mne pořád bolí a pohybovat se v těžkém terénu mi dalo docela dost zabrat. Ještě teď cítím následky.

Jsem vděčná za svobodné povolání, které mi umožňuje na takové prima akce jezdit. Samozřejmě jsem si vše odpracovala v sobotu a v neděli.