Září 2018

13. ročník memoriálu Zdeňka Katolického

30. září 2018 v 20:15 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
13. ročník Memoriál Z. Katolického 28.-29.9.2018

Dinulka a Baffinka mi obě udělaly velkou radost.
Dinulka byla neplánovaně vyzvána, aby závodila v kategorii štěňat. Spolu se svým kamarádem Capem se podělili o 1. místo:-). Pro oba to byl jejich první závod. Cap závodil se svou malou paničkou. Já s Dinulkou. Bude se mi s ní dělat dobře.Baffinku jsem přihlásila letos do kategorie B, i když mohla startovat i letos v kategorii A (ve které se vloni umístila celkově na 2.místě a na 1. místě v kategorii sutiny). Ale chtěla jsem si vyzkoušet, jak bude pracovat v kategorii nejvyšší s nejlepšími psy brigády.
A obsadila krásné 5. místo. Před ní byli čtyři velice zkušení psi. Dva psi s platným atestem MV, kteří jezdí do zásahů a další dva s nominací na atesty (jeden z nich má možná jen splněné podmínky, nejsem si úplně jistá), účastníci MČR IZS. Kdybych nezvorala hlášení nálezu jedné nalezené osoby (neupřesnila jsem, kde je), tak by mohlo být ještě lepší. Baffi je prostě neuvěřitelný pes! Škoda, že si ji na memoriál jen půjčuji :-( :-( je celá po mamince. Díky organizátorům a kamarádům za krásný výlet


U oveček v září

18. září 2018 v 19:28 | kajan |  Z tréninku u stáda
Dnes jsme si s Dinulkou udělaly cestu k ovečkám. Dinulka tak nějak vyzrála a vodění oveček bylo jako jedna píseň. Plynulé, v pohodě, neplašila je a vedla je samostatně podle potřeby. Také její poslušnost u stáda se výrazně zlepšila, téměř bez váhání lehala i se nechala od oveček několikrát odvolat. Povedlo se jí několikrát ovečky přivést. Jednou chtěla vyrazit ke stádu obloukem na jinou stranu, než jsem ji vyslala. Nechala se odvolat a vyslala jsem ji znovu - to už vyrazila správně.
Podle paní ternérky máme zcela jistě na vstupní zkoušku, tak o tom začínáme vážně přemýšlet.
Rozhodně jsem v euforii z toho, že mám psa, se kterým tak hezky soouzníme.

Sraz borderkolií z CHS STorytelling 5x D a 1x C

17. září 2018 v 18:41 | kajan |  BORDER KOLIE - naše láska
16.9.2018 jsem se sešli na cvičišti ZKO Mochov v počtu 4x D (Dinadin, Daisy, Dark Zyggy a Dayko Indie) a jejich rodiče Bessi a Roy. A taky přijela se svými paničkami jediná z jiných vrhů Fanny Storytelling.
Zleva: Daisy, Zyggy, Roy, Fanny, Dianadin a Indie. Bessi začala hárat, tak se - s ohledem na pejsky - účastnila jen sporadicky.

ZBKJMK v Milovicích

17. září 2018 v 18:32 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr

O víkendu 15.-16. 2018 jsem pořádala trénink pro přátele ze zbkjmk v Milovicích. Vzhledem k Orfinčiným hormonům jsem trénovala jen s Dinulkou. A protože mám stále bolavou nohy (zánět plantální fascie), tak jsem toho ani moc nenachodila. Téměř vše jsem organizovala ze základny.
Dopoledne tři sektory pro pokročilé psy. Pak trénink v menších terénech, vzorky, odbíhačky, štěknutí ve tmě v bunkru a ve tmě v noci. V neděli dopoledne odbíhačky a několik malých terénů. A po obědě překážky v ZKO Mochov.
Vzala jsem si s sebou Bruru a Miu jako necvičící doprovod. Obě z toho měly velkou radost. Brura mi několikrát dala velkou pusu za to, že je se mnou. A chovala se k cizím psům a lidem opravdu dobře. Miuška samozřejmě ještě lépe. A spala se mnou ve spacáku.


Miuška zívá po noci ve spacákuBrura posnídala trochu trávy...


Dinulka mi udělala radost

17. září 2018 v 18:22 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Tréninku pro ČSOP se jako divák účastnila Orfinčina chovatelka. Pro radost se jí schovala do roští cca 30 m od cca 100 m


dlouhém úseku cesty. Orfi hledala, lítala, ale nedohledala. Nedostala se tak daleko a asi ji nedobře foukalo. Nebo
hormony...

Vzala jsem Dinulku, aby zkusila, co umí. Myslela jsem, že to vezmeme procházkou a když tak taky nenajdeme.

Dinulka vyletěla po stopách, odběhla na cca 60 m, vybrala si správně stopu figuranta a našla jí a vyštěkala. Vše velmi rychle. Třeba podotknout, že ji dosud nikdy neviděla. Jen se s ní seznámila ráno. Utekla mi opravud daleko. Pracovala samostatně. No, co na to říci. Celá babička.

Po práci se společně s ostatními parádně vykoupala.
Trénink v Milovicích dole

17. září 2018 v 18:15 | kajan |  Tréninky pro ČSO
11.9.2018 jsme se sešli na celodenní trénink vyhledávání návnad. Přijely se na nás podívat pracovnice ČIŽP. Bylo velké horko, takže jsme mezi dopolední a odpolední prací jeli vykoupat pesany.

Ukázalo se, to co jsem trochu tušila od minule. Brura hezky ukazuje ptáky, ale savcům se v terénu vyhýbá. Uvidíme, zda se to povede odbourat.
Stopy

17. září 2018 v 18:10 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Začala jsem dělat Dinulce stopy. Moc jí to baví a hezky (po staru, tj. po svazarmovsky) stopuje. IPO stopy mne netěší, tak jí to ani neučím. Ale je to rozená stopařka, hodně se v prostoru orientuje pomocí stop, zajímá se o ně a drží čumák u země. Předměty zalehává a zatím našla vždy všechny.

Štěňátka kanaánských psů krásně rostou

17. září 2018 v 18:08 | kajan |  KANAÁNŠTÍ PSI
Štěňátka kanaánských psů, která se narodila Nokedovi a Sangie, krásně rostou. Už jim je 5 týdnů. CHodí se na ně dívat zájemci o plemeno. Máme volnou pískovou holčičku. Více informací na kanaánských webových stránkách.

Dinulka s Baffi a spol na tréninku a výletě

1. září 2018 v 15:27 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
V pátek odpoledne jsme vyjeli (Kuba, Dinulka, Baffi, Hafula, Mia a já) na dvoudenní výlet. Na místě jsem začali tréninkem na takové malé, ale prima (pro nás neznámé) sutině. Dinulka měla dvě kola. Odbhíhačku a takové menší hledání. Pokaždé začala sama značit štěkáním a prý se ani neotáčela za mnou. Baffi měla odbíhačku. Její motivace a tah za figurantem nebyl menší, než před rokem (od té doby pokud vím necvičila). V druhém kole měla hledání. Připravila jsem ji výšku ve sklepení. Ona ji ovšem označila jako spodek z prvního patra. Do budovy jsem ji pustila samotnou, já stála úplně venku, takže si to udělala po svém. S velkou chutí a radostí. Jen přestat nechtěla. A protože je navázaná na Ester, tak chvíli hledala dál, i když jsem ji usilovně volala "ke mně". Na procházce jsme pak přivolání dost vylepšily. Kuba nechal Hafulku, aby mne našel. To mu nečinilo nejmenší potíže a taky si hezky zaštěkal. Nejmladší účastník, Cap, byl taky moc šikovný. Společné venčení. Příjemný večer. A ranní exkurze u koní aj. zvířectva. Krásné první září. Jen tedy krapet pršelo