Srpen 2018

Výběrový závod

Pondělí v 17:50 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
O víkendu jsme se s Orfi zúčastnily výběrového závodu záchranných psů SH ČMS v Hejnicích. Kvůli mé plantární faciitis spíše jako diváci, než horlivé účastnice. Z ploch jsme se musely odhlásit úplně. Sutin jsme se sice zúčastnily, ale moje "bez nálada" kvůli bolesti v noze se projevila a Orfinčinu ne špatnou práci jsme nevytěžila tak, jak jsem mohla. Skončily jsme na předposledním místě. V podstatě nám chyběl jeden figurant z dvojitého úkrytu. Výšku jsem odhadla z reakcí, ale Orfi ji neznačila štěkáním a pak jsem to asi nějak blbě nahlásila.Z Orfinčiny práce jsem neměla z práce úplně špatný pocit. Moc se těšila a pracovala po celou dobu. Úplně vynechala dvě štangle vysočiny, o kterých jsem se dozvěděla teprve po akci. Vůbec o ně nebrnkla a nezajímala se. To se jí musí připočíst k dobru. Ostatní týmy byly hodně dobré.
V rámci závodu jsme museli psy odvolávat od figurantů, takže budeme muset zase trochu trénovat, abychom to opravily, než se někam přihlásíme.
Jinak to bylo moc pěkně přípravené a užili jsme si s ostatními hasičskými psovody den opravdu hezky. Plochy jsem sledovala jen z dálky a trochu záviděla zdravé nohy.

Brura - značení

4. srpna 2018 v 13:21 | kajan |  Kanaánský deníček aneb Velké dobrodružství
Tento týden nám horkem uhynula jedna slepice. Seděla na vajíčkách a nechtěla se hnout. Chudáček. Vždy mne to tak mrzí. Ale tentokrát jsem v tom smutném našla i něco pozitivního. Kadaver jsme hned využila pro Bruru pro nácvik značení. Musím říci, že je Brura velmi učenlivá. Téměř okamžitě mi začala vzorek ukazovat opakovaně. A byla nad očekávání vytrvalá. Zpětně si myslím, že jsem první trénink měla ukončit dřív. Ale tak jí to šlo, že jsem pokračovala hrozně dlouho. Teprve pak jsem si uvědomila, že je to kanaánec a neměla bych to přepálit. Druhý trénink jsem udělala o dost kratší. Brura chtěla pokračovat. Ale tentokrát jsem se dokázala držet pravidla "v nejlepším přestat".

Hasičský tábor - Hejnice 2018

4. srpna 2018 v 12:52 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Hejnice! Tábor jako z mého mládí. Romantické zákoutí u pstruhové říčky. Stany. Bez elektřiny (a internetu atd.). Mytí v říčce. Táborové písně. Posezení u plynové lampy. V noci nad řekou létali netopýři a nad hlavami nám lezl plch. Při venčení jsem viděla volavky, žluvy, slepýše... Ze záchranářského hlediska taky úplně super: každý trénink nové terény - plochy i sutiny a taky vodní práce. Školení práce s vysílačkou a GPS. První pomoc psovi. Šikovní instruktoři (speciální díky Petře Řeháčkové), obětaví figuranti, skvělí přátelé.

Dinulce jde zatím nejlépe vodní záchranařina : -). Hned na poprvé se jí povedlo přitáhnout loď s "člověkem v nouzi" a další vodní cviky, včetně jízdy se mnou a Orfi na pedelboardu.
Orfi jsem dělala úkoly hlavně pro radost, i proto jsem se rozhodla pro družstvé mírně pokročilých s instruktorkou Petrou Řeháčkovou. A nelitovala jsem! Bylo to moc fajn. Za fotky děkuji charliestripe.
Jediná chybka byla rotavirová infekce, která na Frýdlantsku v době konání tábora řádila a která se ani nám nevyhnula.