Tritolwerk 2018

17. července 2018 v 14:42 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
6.-8.7. jsme s Orfi a Dinadin a dalšími záchranáři z Česka, Slovenska a Maďarska strávili na trenažeru rakouského ministerstva obrany v Tritolwerku. Musím se přiznat, že jsem se celkem bála velkého počtu lidí a psů... Nakonec jsem moc ráda, že jsem se odvážila. Velké díky organizátorkám! Na fotce ani nejsou všichni...


Dinadin projevila velké nadání pro práci v sutinách. Perfektní pohyb a i (na její věk) vytrvalá práce (jednou hledala celých 10 min - neplánovaně ovšem). Ještě pracujeme na značení. Zatím to děláme tak, že první krabičku dostává za nález a druhou za štěkání, ve kterém ji figurant povzbuzuje tak, aby nedošlo ke zbytečným prodlevám a přemýšlení "co teď".


Orfi se v těžkém terénu (jako plochař) trochu trápila. Pachově je úžasná, ale ten pohyb po bílých panelech, ten jí dal zabrat. Nicméně ona přesně ví, co chce a ukázala, že umí řešit pachově složité situace.

Z celkem 14 nebo více pracovišť jsme byli na 6, a to jsme každý den jsme strávili prací v sutinách 8 hodin (2x4). Bylo to intenzivní, přínosné i vysilující. Doufám, že se v příštím roce tato skvělá akce zopakuje.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama