Červen 2018

Dvě pátrání v jeden den

23. června 2018 v 11:22 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
14.6.2018 byl po všech stránkách bláznivým dnem. Kromě osobních starostí v něm přišly dvě výzvy na pátrání. Obě na žádost rodiny.

První pátrání bylo po pohřešované ženě u Kolína. Sraz v obci Velim v 18h. V gesci velitele Václava Černého. Vyrazila jsem na něj s Orfi. Když jsem byla na místě, přišla od velitele sms, že paní byla nalezena živá a pátrání je ukončeno.

Po návratu domů jsem vybalila a uklidila věci do zásahu, postarala se o zvířata a zahradu a chvíli si sedla a odpočívala u počítače psaním knihy. To netrvalo dlouho. Ve 21:40 h přišla od Václava Černého další výzva. Pátrání po chlapci v okolí Dolních Jirčan / Psár, který se nevrátil se svým psem z procházky.

To si člověk jednou vybali vzorně hned... OK, nové přípravy. Ale na řízení jsem se necítila. Tak jsem požádala známé z okolí. Velký dík patří Hasičům z Lysé nad Labem, kteří vyslali řidiče a další dvě osoby, aby na pátrání pomohli.
Již jsem na ně čekala před domem a oni byli na cestě, když v 22:45 přišla sms, že kluk se objevil živý a zdravý sám.
Také toto pátrání bylo ukončeno.

Následně jsem u počítače zjsitila, že dalších 7 lidí z Lysé a okolí bylo ochotno mne na pátární odvézt. Potěšilo mne, že v dnešní době je tolik lidí, kteří jsou ochotni pomáhat.

Zúčastnili jsme se nočního pátrání

9. června 2018 v 14:03 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Zúčastnili jsme se nočního pátrání nedaleko CHomutova - Orfi, Tonda a já a dalších 19 kynologických týmů. Je krásné, že když je třeba, tak se dobrovolníci velmi rychle sjedou.