Květen 2018

Přátelský trénink psovodů ze tří organizací a

19. května 2018 v 19:00 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
O víkendu 12.-13.5.2018 proběhlo kynologických týmů v oblasti bývalého vojenského prostoru u Milovic u Prahy. Zorganizováno bylo ve spolupráci s TAD z.s. činnosti v rámci projektu Military Experience a Středočeským krajem zastoupeným starostkou obce Lipník paní Ing. Ingrid Podroužkovou. Ti se podíleli zajištěním především terénů a figurantů.
Přátelského cvičení se zúčastnilo šest psovodů - záchranářů ze 3 organizací (SDH Zbůch, Záchranná brigáda Jihomoravského kraje a Záchranná brigády Pardubického kraje celkem s 14 psy.
Vzájemně jsme si vyměnili zkušenosti z výcviku a měli možnost sledovat svou práci. Přítomní "nekynologové" měli možnost si uvědomit, jak efektivně může pes s jediným člověkem prohledat terén. Kynologové zase mohli vidět přípravu mládeže a různé vybavení pro pátrání i "boj" v terénu.
Sobota
Pro týmy připravené na pátrání v ploše byli v sobotu připraveni figuranti - nepsovodi. Jejich cvičným cílem bylo se schovat v sektorech tak, aby je, pokud možno, nikdo nenašel. Pátral po nich jejich velitel dalekohledem z vyvýšené pozice a kynologické týmy. Pátrání probíhalo paralelně ve dvou terénech pracovně nazvaných "step" a "akáty". Komunikace probíhala přes rádiové stanice. Psovodi používali GPS navigaci.
Mladé psy si psovodi trénovali navzájem, protože potřebují figuranty se zkušenostmi. Proběhla také krátká ukázka práce kynologů, především pro přítomnou mládež.
Neděle
V neděli se část týmů zaměřila na trénink v sutině. Konkrétně na trénink značení dvou figurantů ukrytých poměrně blízko u sebe. Do plochy nastoupili tři psi. Všichni také trénonovali značení dvou figurantů u sebe.
Počasí bylo krásné. Foukal přerývaný vánek místy větřík.
Teplota v sobotu dosahovala až 27.8 °C. Psi byli v sektorech až 1 h. Byla tedy prověřena vytrvalost psů pracovat v horku. Všude v terénech bylo velké množství zvěře. Byla prověřena schopnost psů pátrat po pohřešovaných osobách i za přítomnosti zvěře.
Napsala: Kateřina Jančaříková


U oveček - zase Načešice

9. května 2018 v 22:51 | kajan |  Z tréninku u stáda
Dnes jsme byly s Dinulkou v Načešicích. Ona pracovala dobře, já jsem zjistila, že neumím pracovat s holí. Nejlepší bylo, kdž si Dinulku půjčila Daniela. Náhle to vypadalo, jako kdyby tam byl zkušený pes. téměř oamžitě začala reagovat i na její povely v angličtině. Já jsem tam chvíli jen stála a dívala jsem se. No a napodobit se mi to nepovedlo. Snad někdy příště.Fotky výše udělala Marie Pešková
Hasičské A čko

9. května 2018 v 22:38 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Včera jsme se s Orfi pokusily složit zkoušku plošného vyhledávání "A" podle zkušebního řádu SDH. Neuspěly jsme. Neudělaly jsme žádnou zásadní chybu. Pohybovaly jsme se v terénu dobře, neztratily jsme se, Orfi hezky nasávala. Tam, kde jsme šly, jsme figuranty našly atd. Prostě vše v pořádku. Jen jsme daný terén nebyly schopné v daném časovém limitu prohledat. Začínám si klást otázku, zda vůbec je v mých silách (každý stárne) se zlepšit a zrychlit postup terénem na požadovanou rychlost...

Jinak to byl příjemně strávený den.

Brura byla uchovněna!

1. května 2018 v 16:26 | kajan |  Kanaánský deníček aneb Velké dobrodružství
Na klubové výstavě v Mladé Boleslavi byla naše Brura uchovněna. Uchovněny byly také její polosestřičky Tara a Daja a
sestřička Bashe.
Mám radost z toho, že se nám povedlo posunout chov kanaánců zase o kus dál. Máme teď v České republice 5 uchovněných fen. Více na webových stránkách.Po akci jsme se šli proběhnout do lesa. Na další výstavy se nechystáme, protože se ani kanaáncům ani mně nelíbí výstavní atmosféra. My chodíme raději do lesa. A v lese snad najdeme nějaké pořádné uplatnění pro toto plemeno. Už něco zraje, už se něco chystá.