Únor 2018

Dinulka - dělá pokroky

4. února 2018 v 15:38 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Na dnešním tréninku mi Dinulka udělala velkou radost. Vše se jí povedlo, i když jsme jí to úplně neulečovali. První chybu udělala figuranta, která zašla do jiného bunkru, než jak jsme se domluvily. Dinuška mne od samotného začátku táhla do nečekaně správného bunkru, přežila i mé směrňování a tlačení do bunkru druhého. Nakonec byly její projevy tak výmluvné, že jsem si řekla "ona snad bude figurantka v tom druhém bunkru nebo co" a šla jsem to pro jitotu zkontrolovat. Dinulka měla radost a po chvilce doběhla tmou k figurantce a sama začala štěkat. No tedy! Tak jsme jí to udělaly těžké (nikdy před tím neštěkala ve tmě) a ještě to pokazily a ona to zvládla! Ohromné. V další sekvenci dostala na odbíhací hru úplně cizího člověka - muže - nefiguranta. Když jsem jí vypouštěla, tak jsem si říkala, zda je rozumné trénvoat na nefigurantech a riskovat, že si štěně zkazím. No, ale i tohle se jí povedlo, bez zaváhání k figurantovi doběhla a halasně značila (a on byl taky celkem šikovný :-) ). Tímto si Dinulka vysloužila účast na sutinovém tréninku příští týden. Jen nesmí začít hárat.
Hafulka udělal hezky odbíhací hry. V bunkru byl mírně nejistý a nechtělo se mu štěkat bez podpory. Indie udělal moc hezky motivační hry. Zatím při hledání neštěká. Učí se to doma zvlášť. Orfi měla dvě menší hledání v terénu. V jednom 4 figuranty. Ve druhém 2. Vše našla, ale nevím, zda hledala usilovně po celou dobu, nebo měla výpadky, kdy vesele běhala a nečuchala.
Bessi měla krátkou stopu s rozlišením a motivační stopu.

3 měsíce

3. února 2018 v 21:00 | kajan |  Aywy z Ohromujícího světa
Dnes jsou to tři měsíce, co Aywy zemřela. Moc se mi po ní stýská. Někdy zapomenu a hledám ji nebo přemýšlím, kde je, že jsem ji dlouho neviděla. Asi trochu pomáhá, že mám jiné psy. A že jich máme hodně. Ale taky to nestačí. Hned bych si Aywy znovu koupila za jakékoli peníze, kdyby to bylo možné.
Byla tam milá a krásná do poslední chvilky.

F štěňátka jsou všechna zadána

3. února 2018 v 20:57 | kajan |  CHS Storytelling - naše odchovy
Tak všechna štěňátka z našeho F vrhu (Buddy od Dupípů x Blessed Baffi Storytelling) nar. 15.12.2007 jsou zadaná a pomalu se začínají rozcházet do nových domovů. Musím říci, že se mi naplňují přání. Všichni kluci jdou do záchranářského výcviku. Falco k horské službě, Falada do dobrovolnické organizace (manžel paničky je ovšem policista) a Frankie k hasičům. Feebee jde k paní učitelce ze speciální MŠ a snad bude moci chodit jako canisterapeut k postiženým dětem. Fanny a Fidorka budou dělat společníka dětem na agility ( s rodiči pečlivě domluvené). A Flér nahradí rodinného pejska, který nedávno umřel