Chodíme za ovečkami do Super psa

14. ledna 2018 v 14:06 | kajan |  Z tréninku u stáda
Lekce v pasení se nám líbila, ale naše trenérka si dala v prosinci pauzu a lekce nevypisovala. Zároveň mi
kladla na srdce, aby měli psi k ovečkám možnost chodit. Co s tím? No pomohli kamarádi ze Super psa.
Pronajímáme si zde ovečky a trénujeme si sami podle rad Daniely a vlastního uvážení a citu. Možná to je
nejlepší varianta. Jezdit si k profíkovi pro rady a vedení a to si pak doma natrénovat či opakovat samostatně. Možná jsme z nouze našli nejlepší cestu.
V Super psovi jsou ovce vřesové, které jsou strašně běhavé a ne úplně zvyklé na vedením psem. Rozhodně se dost jinak projevují než ovečky v Dajevaře. Ale tak nějak se s nimi učíme vycházet.
Ovšem protože k nim chodíme sami, tak je třeba, aby nějaký pes ovce přivedl z pastviny do košáru. Kdo jiný, než Dinulka! Pak je třeba ovce roztřídit (jehně a kulhavou ovečku zavřít, ostatní zase vypustit a pracovat s nimi). Takže jsme museli začít už trochu složitějšími úkoly než bych chtěla. Ale zvládáme to.

Největším problémem našich prosincových dvou návštěv u oveček bylo to, že DInulka prostě pase ráda a s chutí. Tím pádem nechce přestat pást. Nechce ke mně přijít, nechce si lehnout. Odlovit jí je velký problém. Připadá mi to legrační, že mám neposlušné štěně. Nedokážu se na ni zlobit.

Ovšem po přečtení knížky Paseme se psem od Koška jsem se rozhodla na Dinulku vzteky vybuchnout (a když se nezlobím, tak dělat jako že jo), když neposlechne na druhý pokyn. Hoodně to pomohlo.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama