Memoriál Zdeňka Katolického

2. října 2017 v 20:40 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Po dvou mistrovstvích a po vážných starostech se mi vůlbec nechtělo soutěžit. Vedení zbkjmk ovšem nepřijalo mou nabídku, že budu jen figurovat. Takže jsem soutěžila. Do kategorie B s Orfi a do kategorie A mi Ester po delším váhání půjčila Baffi, aby mne potěšila. Potěšit mne chtěl i Jakoubek, který se odhodlal jet se mnou a pomoci s figurováním. Jeho společnost cestou i na místě byla úžasná. Daroval mi hodně radosti.


Nečekanou radost mi dopřála i Baffi, která se umístila na úžasném 2. místě a získala pohár i za nejlepší práci v sutinách (prvního figuranta měla v první minutě, druhého v druhé minutě).


Chtěla jsem si vyzkoušet, jak by se mi s ní pracovalo, kdybych si ji třeba od Ester mohla půjčovat pravidelně. Vždyť budu bez psa do praxe! A ona takhle! Nikdy jsem s ní nesoutěžila, nikdy jsem s ní nebyla na zkoušce a také jsem s ní nejezdila na tréninky. Myslím, že jsem s ní udělala asi dvě odbíhačky. Ester s ní byla naposledy se mnou na tréninku koncem zimy. To byl její jediný trénink tento rok. V přechozím roce či dvou nebyla ani na jednom. Je v ní prostě Aywynčina krev. Je to bojovnice. Je pdoobně nervní, jako Aywy. Nelíbil se jí generátor, chtěla obejít. Ale stejně jako Aywy, když jde o práci, nervozitu překoná a maká. Noční plocha se nám nevydařila úplně dobře. Ono jsem ani dokonalou práci nečekala, protože si myslím, že nikdy neměla noční hledání. Maximálně jen odbíhačky. A už je to hodně dlouho... V nočním terénu jsem ji vyslala a ona poctivě hledala. Z jejího chování jsem poznala, kdy nabrala prvního figuranta. Vystřelila roštím do lesa a hledala. Špatně jsem ovšem vyhodnotila, co u něj dělá. Myslela jsem si, že nemá odvahu ho vyštěkat. Když už byla v lese hodně dlouho a neštěkala, zavolala jsem si jí. Figurantka mi pak řekla, že celou dobu dohledávala a že jsem si ji zavolala ve chvíli, kdy už si myslela, že ji najde. No škoda. Druhého figuranta nabrala taky rychle a vyhledala ho a vyštěkala. Běžela jsem s ní směrem k místu, odkud odběhla k prvnímu figurantovi, ale sotva vyběhla do lesa, skončil nám limit. 10 minut je krátký čas. Vrátila jsem se ale spokojená - jednoho figuranta krásně označilo. To mi k radosti stačilo. Postupně se ovšem ukázalo, že nalezení obou dvou figurantů v limitu bylo je těžké. Našel je v kategorii A nakonec jen jediný pes (následně pak vítěz memoriálu).


S Orfi (která hledala ve stejném terénu jen hlouběji v lese) mi došlo, že je les neprostupný a plný křoví. Orfi sdílela mou nechuť k soutěžení a vůbec se do toho nepoložila srdcem. Možná byla uanvená z obou mistrovství. Na memoriálu byla nakonec poslední či předposlední (jednoho závodníka diskvalifikovali, protože jeho pes roztrhal figurantům oblečení). V noci nenašla ani jednoho (Orfi v noci očividně neumí práci vysílání z cesty). V sutině ve dne hezky označila dva figuranty, ale ke třetímu, který byl položen na konci sutiny (foukalo ze sutiny), jsem ji kolem druhého figuranta neprotlačila (mohla jsem vysílat jen z jedné strany). Snažila se, hopsala legračně snaživě přes 1,2m vysokou překážku, která stála mezi mnou a sutinou, šilela, že neví, co po ní chci... Je to prostě příšerka...

Ester byla nadšená z pohárů, které Baffinka vyhrála.

Ester ovšem tvrdí, že mi Baffi půjčovat nebude. Na akci, na které byla, se ztratila holčička, a ona si bez Baffinky připadala málo užitečná při pátrání. Vzorně ovšem informovala vedoucího akce a vedoucího pátrání z řad policie o možnosti využití záchranářských psů. Naštěstí se hočlička našla dříve, než se psovodi svolali.
 


Komentáře

1 EleanorVampire EleanorVampire | Web | 2. října 2017 v 20:53 | Reagovat

Krásný pejsem a každý má problémy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama