Mistrovství ČR IZS 2017

15. září 2017 v 18:54 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
S Orfi (plochy) + Pavlou a Flynnem (Chance Slezský hrádek) v sutinách jsme se 8. - 10. 9. 2017 zúčastnily Mistrovství ČR IZS (zbkjmk). Jsem moc ráda, že jsme se na akci shodou okolností dostaly. Mistrovství se odehrávalo v areálu Pragovky, ubytováni jsme byli v Klánovicích. Potkaly jsme tam mnoho přátel. A hlavně jsem měla možnost se toho zase hodně naučit a vidět psy a psovody lépe připravené a vím, na čem můžeme zapracovat.
Mistrovství se skládalo ze dvou částí: noční a denní. Naše družstvo šlo na řadu jako č. 5. Na noční práci Orfi úplně vybouchla. Terén byl skutečně hodně těžký, asi nejtěžší jaký jsme měly kdy prohledávat - převážně akátový (připomínám, že strom se jmenuje celým názvem "akát trnitý") porost ve svahu. Psovodům byl do terénu vstup (vyjma nálezu) zakázán. Postup byl po cestě a nebylo dovoleno se vracet. Tento styl práce nám nevyhovuje. Orfi se do trní většinou nechtělo, a - když už do něj (několikrát) vlezla - tak se prostě neprodrala, zasekla se a vrátila se obalená suchými akátovými větvemi s trny. Vlastně jen jednou se vedena pachem figuranta rozhodla vlézt do trní skutečně hluboko a snažit se o dohledání, ale to se jí kvůli roští kolem figuranta stejně nepovedlo. Myslím, že v tuto jednu chvíli se usilovně snažila roštím prolézt. Jinak mi figuranty avizovala z cesty (dva bych podle ´její avizace skutečně dohledala). Figuranty v roští vynechalo celkem dost psů. Orfince se ovšem nepovedlo najít ani volně loženého figuranta na haldě, kterého tam založili rozhodčí jako "cenu útěchy". Nefoukalo ideálně, ale toho najít přece měla. Grrr. Nejhorší práce ze všech. Nula. Myslím, že to jde ostuda všechna za ní, že já jsem nechybovala. Ostatní účastníci měli alespoň jednoho. No stalo se. Velký obdiv Spikemu a Romaně Hubnerové, kteří v tomhle terénu našli (jako jediní) všechny 4 figuranty!!! Denní práce se nám povedla. Jsem s ní moc a moc spokojená. Terén byl taky pěkně svízelný, ale mohla jsem se v něm pohybovat podle vlastního uvážení, na což jsem zvyklá a co nám s Orfi vyhovuje, a tak jsme odvedly kvalitní práci. Našly jsme 3 figuranty ze 4. Všechny nenašel nikdo, protože v jednom úkrytu byli dva u sebe, a to nikoho nenapadlo. Škoda... samozřejmě, že Orfi mi správně naznačovala, že tam jsou dva. Já na ni: "Tak už se rozhodni, zda je vlevo nebo v pravo" a on byl tam i tam. Označila toho vpravo a já ji odtáhla... Posledního figuranta jsme našly těsně před koncem a nedoběhly jsme v limitu k rozhodčím. Za cca 30 sekund, o které jsme si to protáhly, jsme získaly trestné body. Ještě jsem udělala jednu chybu - špatně jsem vyhodnotila, proč se Orfi nechce skočit přes kanál. Po noční zkušenosti jsem si myslela, že se bojí vlézt do sutiny, jenže tam byl figurant. Toho jsme nakonec našly, ale těsně před koncem limitu a za vzniku trestných bodů za 30 s zpoždění.
Takže mezi - pokud se nepletu - 5 týmy se 3 nálezy z 8 jsme se propadly až nakonec. Za jednotlivce jsme tedy s Orfi na našem prvním mistrovství obsadily 8. místo (z 9 týmů).
Mistrovství je ovšem o družstvech! Takže celkově 6. místo, protože Pavla Zamykalová a Flynn (zkušení
harcovníci) naše družstvo vytáhli. Náš tým bezvadně vedl Mirek Švestka. Ustál naši nervozitu, naděje i zklamání a fakt se o nás hezky staral a poskytoval nám podporu i radu i útěchu a profesionální vedení při práci v terénech. Díky Pavlo a Míro za skvělý víkend! Organizátorům a účastníkům je potřeba taky poděkovat. Velmi mne těší, že jsem neviděla žádné podvodné chování a vítězové byli prostě lepší a ne více informovaní. Proto si tento závod někdy v budoucnosti ráda zopakuji, pokud se nám zadaří na výběrovém závodě a budeme zdravé. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama