Myslela jsem, že už závodit nebudu...

12. srpna 2017 v 14:35 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Nikdy jsem neměla ráda závodění. Záchranařinu jsem začala dělat proto, abych mohla se psem / psy pomáhat hledat ztracené lidi. Poměrně dlouhou jsem se nemohla dostat do praxe a lidi kolem mne mi říkali, že musím závodit, abych byla vidět a někdo si mne všiml, jinak že se do praxe nedostanu. Tak jsem jela s Aywy na několik závodů. Jenže, když jsem začala vyhrávat, uvědomila jsem si, že jsem mezi vrcholovými sportovci se všemi klady a hlavně zápory. Potkala jsem na závodech celkem dost lidí, kteří kvůli pár bodíkům zapomněli na slušné vychování.

Ano, také několik lidí naprosto úžasných, se kterými nás váže velké přátelství (oni vědí!), ale toho nedobrého bylo na mně, především v loňském roce, tak nějak moc. Tak jsem se rozhodla, že závody zásadně omezím a budu se soustředit na praxi a přípravu do praxe. Tedy to, co jsem vždycky chtěla.

Na toto rozhodnutí navázal také můj odchod ze ZBKP. Od doby, co jsem členem jednotky pro mezinárodní záchranné operace, jsem nebyla schopna plnit členské podmínky ZBKP. Se členstvím v MZO je spojeno dost cvičení. A také bylo v tom roce dost zásahů. Vedení pražské brigády mi neposkytlo úlevy. Kdybych chtěla závodit, tak bych to mohla nějak ošvindlovat (je zde možnost členské povinnosti neplnit, ocitnout se na černé listině, ale zůstat členem, ale já nechtěla, dělat něco napůl mne netěší).

... Dopadlo to tak, že jsem v červenci dostala - jako čerstvý čekatel zbkjmk - nominaci na 23. Mistrovství světa IRO 2017 ve Vídni v Rakousku. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. Čekala jsem se zveřejněním této úžasné zprávy až po příchodu potvrzení z IRO, že mou nominaci akceptovali. Akceptovali! A vzali nás všechny tři (i náhradníka)! Úplně se mi tají dech, že mi osud (prostřednictvím přejícných přátel) nadělil takovuhle zkušenost. Vlastně jen dva či tři roky po té, co jsem začala dělat mezinárodní zkušební řád (s Aywy jsem ho nedělala, s tou jsem dělala jen tzv. národní zkušební řád).

No ano, velkou zásluhu má samozřejmě Orfi, která na podzim 2016 složila RH FL B na výborně v cizím prostředí (v té době nám ve Svazu běžela diskvalifikace za Aywynčino předčasné hárání, tak jsme si s Orfi musely pro zkoušku, kterou jsme potřebovaly pro získání nominaci na atesty MV, zajet až na Moravu).
Jsem hodně zvědavá, jak to na Mistrovství světa IRO vypadá. Nemyslím si, že bych měla chuť jezdit na něj nějak opakovaně, ale prostě se chci podívat, vidět a zažít tu atmosféru. Mistrovství ČR SZBK mně úplně stačilo vidět jednou. Tak uvidíme, jaký dojem budu mít po MS světa.

No a ještě zbývá představit náš tým: Romana Meduňová do sutin (RH TB), Iveta Matzenauerová a já do ploch (RH FLB) a jako tým lídr Pavla Zamykalová. Holky díky, že jste mne přibraly!

 


Komentáře

1 enaderohi enaderohi | E-mail | 18. srpna 2018 v 21:44 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama