Dvě pátrací akce ve dvou dnech

25. července 2017 v 22:21 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
V minulém týdnu jsme měli dvě pátrání. Dvě pátrání ve dvou dnech.
V pátek jsme s Aywy byli na pátrání přes KOPIS v Chotěbořicích. Na pátrání nás dovezl hasič z HZS Nymburk. Prohledali jsme 80ha, pátrání probíhalo 13.00 - 20.00 v teplotách nad 30oC. Celkem na pátrání byli 4 psovodi s atestem plochy. Dále vrtulník s termovizí, policie a také dobrovolníci z vesnice. Pohřešovaný muž nebyl nalezen.

V sobotu večer nás povolali dobrovolní hasiči do pátrání po pohřešovaném 80letém muži z Těchařovic, který se nevrátil z lesa. Na místo nás dovezl Tonda. Pátrání probíhalo od 22.00 do 3.00 v neděli. Pátrala jsem nejprve s Orfi, pak s Aywy - každá měla cca 10 ha. V 3.00 bylo pátrání přerušeno. Celkem se náročného nočního pátrání zúčastnilo 20 psovodů. Opět vrtulník s termovizí a čada dobrovolníků, především z řad SDH nebo členů mysliveckého sdružení. V neděli v 10.00 h pátrání pokračovalo. Na místě bylo 10 psovodů a dalších 6 bylo, stejně jako my připraveno přijet, později. V 10.30 jsme dostali informaci, že byl pohřešovaný pán nalezen a ŽIVÝ (mimo prostor zadaný k prohledávání psovodům).
Více zde

Máme velkou radost, že jsme se zúčastnili pátrání se šťastným koncem. Velké díky veliteli zásahu a veliteli kynologů. Je úžasné, že začali spolupracovat. Díky tomu je pátrání (již druhé letos) efektivnější. Jsem ráda, že jsem pomoc neodmítla a mohla být u toho a zase se něco přiučit.
No a hlavně jsem moc ráda, že obě holčičky vše zvládly dobře, hlavně Aywy, která měla dvě těžká pátrání za sebou a přece jen, již je to babička. Na neděli a pondělí jsme si nadělili odpočinek.

Holčičky ho opravdu potřebovaly.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama