Červen 2017

S Orfi jsme oslavili narozeniny na řece Bóbr

19. června 2017 v 9:11 | kajan |  Groenendaelka Orfi
S Orfinkou jsme oslavili její 6. narozeniny na polské řece Bóbr, kam jsme se vydali s oddílem. Počasí nevyšlo úplně ideálně - na přesuny autem tam a zpět děsné vedro, na plutí na vodě zima a déšť, ale i tak jsme si to hodně užili. Orfi je prima společník a pobyt s ní kekoli je naprosto bezproblémový. Všichni si ji zamilovali a na konci si ji drbala a hrála si s ní i holčička, která se "bojí psů". Kromě drbání, házení aportků a trénování "skupinky" mezi dětmi, jí děti z oddílu v sobotu večer připravily krásný záchranářský trénink v okolí tábora. Samozřejmě hlavně byla cílem motivace, ale také upevnění hledání dětí a taky se nám povedla pěkná pachová hádanka, kdy se jedno z dětí schovala do bunkru, ve kterém se sušily věci celého oddílu. Pach věcí na šňůrách nad figurantem = komplikace, se kterou se musela vyrovnat a povedlo se jí to.


Orfi vyhlíží do dálky.... A já věřím, že nás s Orfi ještě plno dobrodružství čeká. Děkuji chovatelce RNDr. Dominice Formanov, Ph.D. za to, že mi ji tehdy před šesti lety "vnutila". Tohle plemeno by mne nikdy nenapadlo a jak je to s ní milé!


Rozhovory o záchranařině

1. června 2017 v 18:55 | kajan |  KYNOLOGICKÉ TEXTY A ESEJE
Mám radost, že skutečně pomáháme - rozhovor se mnou pro ecanis zde
Dále v časopise najdete rozhovor s Karlem Šplíchalem nebo s Ladislavem Pozdníčkem. Historii záchranařiny v České republice přiblížila Pavla Dorničová v dalším z článků.