Půjdem krásnou Vysočinou, moje milá...

14. května 2017 v 21:23 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Opět jsme strávili víkend na Vysočině. Aywy a já máme k Vysočině hezký vztah... No a tenhle víkend navíc s milými lidmi na známém místě. Ovšem v nových tréninkových terénech. Tonda a Bessi. Já, Aywy, Orfi a Dinadin. O ostatní pejsky a zvířata se staraly naše děti. Už jsme prostě v jiné životní etapě..., jezdíme s Tondou a psy sami. Ale je to pěkné... Připravili jsme našim pejskům super trénink. Bessi měla každý den jednu stopu (jeden den dvě). Pracovala vyrovnaně a hezky.Aywy a Orfi měly celkem podobné úkoly. Aywy běhala s vitalitou. Její věk na ní nebyl vidět. Zato byly vidět její zkušenosti. To vždy potěší! Orfi pracovala jako suprový mladý, ale vlastně už hotový pes. No a k těmhle dvěma (s Bessi třema) tady bylo nadějné štěně. Co si přát víc?!

Díky akčnímu kamarádovi jsme měli každý půlden trénink v jiném terénu: vzorky u Obalovny, dřevozpracující továrna, les se skalami a bludnými kameny, dvakrát jen zchátralý statek Peklo (vždy jiná část). V každém terénu jsem jim připravila různé úkoly.V továrně jsem je nechala pracovat jako poslední, terén byl napachovaný mnoha lidmi a psy. Měly jen jednoho figuranta a cílem bylo je naučit dohledat pach a eliminovat pach zbytkový. To se povedlo. Aywy jsem tam připravila úlohu, na které měla dva figuratny vedle sebe. Chtěla jsem, aby věděla o obou a označila je postupně. Vzhledem k pachovým podmínkám, se to nepovedlo. Včas jsem si to uvědomila a nic nepokazila.
Vzorek C obě skvěle našly a vyštěkaly. Aywy samozřejmě o něco rychleji. Ale Orfi taky moc hezky.
V Pekle měly obě hledání. Obě pracovaly zcela samostatně a našly si oba figuranty v zavřených úkrytech.
V lese měly obě hledání. Orfi jako přípravu na atesty - je moc šikovná. Aywy jsem se opět snažila připravit označení dvou figurantů vedle sebe, ale shodou okolností jsem k rébusu přišly ze strany, kde jeden figuratn nebyl cítit, čili našla je zase postupně. S Orfi jsem dělala i poslušnost. Je to šikulka.
Oběma jsem do posledního terénu podstrčila "negativ", tedy kuřecí maso (stejné, které měly ke snídani). Toník mi to natočil na kameru, abych u toho nebyla, ale věděla, co tam holky dělaly. Aywy maso úplně ignorovala, i když o něm věděla. Orfi se o něj zajímala, čuchala do škvíry docela dlouho, cca 1 minutu,ale neštěkala a nakonec sama od masa odešla a zase pátrala. Jsem ráda, že jsem si to vyzkoušela a jsem na ně obě moc pyšná! Plus tam měly figuranta v budově, kterého ovšem obě vyštěkaly přes zeď mimo budovu. Celkově to bylo hodně podařené cvičené. A musím poděkovat organizátorům za pozvání a Tondíkovi za figurování.
Orfi měla na tréninku dceru. Je to radost vidět, že Axička pracuje. Zakrátko jde na první záchranářskou zkoušku. Držíme jí palce!


Dinuška byla taky s námi, hezky se socializovala. Je to šikovná malá dračice. Nic pro ni není problém. Má vždy dobrou náladu.Vše se tak rychle naučila: cestovat v autě, nerušit nás v noci na pokoji, čekat na nás sama na pokoji. Naučila se prolézat tunely, chodit a pak i běhat po kladině. Taky si zaštěkala na cizí lidi, prošmejdila si první sutinu, přeskakovala potok, venčila se s cizími psy... Je to opravdu velice nadějné štěně, doufám, že to nepokazím...

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama