Noční nasazení

12. dubna 2017 v 5:10 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Poprvé jsem byla do zásahu probuzena. Šla jsem spát už kolem 22h, protože jsem byla ještě nevyspalá z noční návštěvy veteriny. Když volala Renata, tak mne to mírně rozladilo a a pomyslela jsem si, že si tedy nevybrala nejlepší dobu na pokec. No a on byl zásah. Mám velkou radost, že jsme již po druhé byli voláni ve stejný den, kdy se osoba začala pohřešovat. (V prvním případě jsme se jen sbalili - kluk se našel živý dříve než jsme vyjeli). Tentokrát jsme tedy byli o pomoc požádání.
Pátrání bylo dost náročné. Asi jedno z nejnáročnějších, které jsem zažila. Kvůli tmě a noční hodině. Také druhý den bylo trochu ouvej. Svou práci jsme si udělat museli. Ale chtěli jsme dát pánovi šanci.

O samotném průběhu více níže (s dovolením sdílím oficiální zprávu ZBKP):

Dne 10.4. okolo 23.hodiny jsme byli požádáni o pomoc při pátrání po pohřešovaném osmapadesátiletém muži v okolí obce Neuměřice u Kralup nad Vltavou. Muž odešel z domova kolem 14.hodiny na svou obvyklou procházku a domů se již nevrátil. Policie použila i vrtulník s termovizí, ale bylo třeba propátrat přilehlé okolí včetně křovinatých porostů. Použita byla taktika sektorového pátrání, psovodům byly přiděleny sektory o rozloze cca 80-100 tis.m2. Akce byla ukončena kolem 3.hodiny ranní. Osoba se nadále pohřešuje.
Nasazeni byli: Renata Klusáčková s Abby Hradní Sklep, Kateřina Jančaříková s Aywy z Ohromujícího světa, Cikádou Orfi Ze Ztracené zahrady, Jančařík Antonín jako doprovod. Spolupráce probíhala s kolegy SDH Liteň a ZBK HK a ZBK Libereckého kraje.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama