Duben 2017

Aywy a Orfi jako hasiči - my všichni jako hasiči

15. dubna 2017 v 19:34 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Bílou sobotu 15.4.2017 jsme strávili s hasiči. Zúčastnili jsme se II. pracovního setkání psovodů SH ČMS v Litni. Naše rodinka si vybrala sutinový trénink ve Skuhrově. Připravila jsemtam oběma mým holčičkám těžký spodní úkryt, který obě hezky vypracovaly a utvrdily se v tom, že i takový slabý pach se značí. Druhé kolo si odčichaly jednodušší úkryty ve sklepě po tmě.
Musím říci, že jsem se tréninku, na který bylo přihlášeno asi 17 kynologů, celkem bála. Ale vše proběhlo bez větších koplikací. Rozdělili jsme se do tří funkčních družstev. Moje družstvo laskavě vedl František Schejbal a dost jsem od něj odkoukala.


Holčičkám jsem koupila nové dečky. Sluší jim to v nich, ne?


Orfi dnes složila vstupní hasičkou zkoušku

14. dubna 2017 v 20:04 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes složila Orfi hasičskou vstupní zkoušku a dostali jsme skutečně krásné potvrzení s pěkným logem a na tvrdém papíře. Jak se mi zdála poslušnost a dovednost snadná, tak ve speciálu to bylo trochu dramatické, Orfi našla figuranta v poslední minutě.Zkouška je podle zbrusu nového zkušebního řádu a dnes ji složily první hasičské týmy. Ještě si nemohu zvyknout na to, že jsem taky hasič. Hasič či hasička?

V každém případě mám i výkonostní knížku s mnoha kolonkami na další zkoušky.


Noční nasazení

12. dubna 2017 v 5:10 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Poprvé jsem byla do zásahu probuzena. Šla jsem spát už kolem 22h, protože jsem byla ještě nevyspalá z noční návštěvy veteriny. Když volala Renata, tak mne to mírně rozladilo a a pomyslela jsem si, že si tedy nevybrala nejlepší dobu na pokec. No a on byl zásah. Mám velkou radost, že jsme již po druhé byli voláni ve stejný den, kdy se osoba začala pohřešovat. (V prvním případě jsme se jen sbalili - kluk se našel živý dříve než jsme vyjeli). Tentokrát jsme tedy byli o pomoc požádání.
Pátrání bylo dost náročné. Asi jedno z nejnáročnějších, které jsem zažila. Kvůli tmě a noční hodině. Také druhý den bylo trochu ouvej. Svou práci jsme si udělat museli. Ale chtěli jsme dát pánovi šanci.

O samotném průběhu více níže (s dovolením sdílím oficiální zprávu ZBKP):

Dne 10.4. okolo 23.hodiny jsme byli požádáni o pomoc při pátrání po pohřešovaném osmapadesátiletém muži v okolí obce Neuměřice u Kralup nad Vltavou. Muž odešel z domova kolem 14.hodiny na svou obvyklou procházku a domů se již nevrátil. Policie použila i vrtulník s termovizí, ale bylo třeba propátrat přilehlé okolí včetně křovinatých porostů. Použita byla taktika sektorového pátrání, psovodům byly přiděleny sektory o rozloze cca 80-100 tis.m2. Akce byla ukončena kolem 3.hodiny ranní. Osoba se nadále pohřešuje.
Nasazeni byli: Renata Klusáčková s Abby Hradní Sklep, Kateřina Jančaříková s Aywy z Ohromujícího světa, Cikádou Orfi Ze Ztracené zahrady, Jančařík Antonín jako doprovod. Spolupráce probíhala s kolegy SDH Liteň a ZBK HK a ZBK Libereckého kraje.

Smůla a štěstí Bessinky

12. dubna 2017 v 5:05 | kajan |  Blessed BESSI Storytelling
8.4.2017 jsme měli velice rušný den. Na návštěvu za štěňátky přijeli jejich budoucí páníčci, chovatelka jejich tatínka Roye a také několik našich známých... Bylo to příjemné, ale když jsem si večer sedla k počítači a začala psát knížku,tak jsem byla ráda, že mám klid. To ovšem netrvalo dlouho. Asi za dvě hodiny, tedy kolem 23h večer, mne zavolal Tonda, že se něco děje. Bessi přišla ze zahady s tržnou ránou pod okem.Těsně vedle bulvy.Nevíme co se stalo, ale vyhodnotila jsem, že to je na šití. Prima čas - kolem půlnoci o víkendu... Takže místo spánku odjezd na veterinární pohotovost do Poděbrad. Bessi dostala tři stehy v celkové anestezii. A byli jsme rádi, že to dopadlo ještě takhle dobře.

Aywy včera oslavila 10. narozeniny

4. dubna 2017 v 14:16 | kajan |  Aywy z Ohromujícího světa
Aywy včera oslavila 10. narozeniny. Dostala velký pelíšek (ode mne) a bednu sušeného masa (od Toníka). Při té příležitosti jsme se spojili s majiteli sourozenců (všichni žijí a užívají života) a také majitelkou maminky Ajlinky (taky žije, je jí 14 let) Ivou Rácovou. Dostali jsme gratulace i od mějitelů Aywynčiných štěňátek, se kterými nejsme v pravidelném kontaktu a zdá se, že se všechna mají dobře.

Carpe diem!

Orfi složila RH TA

1. dubna 2017 v 22:41 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Orfi dnes složila u Brna záchranářskou zkoušku RH TA. Bodově nic moc (ve známce "dobře"). Ale já jsem moc spokojená. Jednak to byl její první pokus o tuto zkoušku. A můj taky. Navíc to bylo naprosto cizí prostředí. Nikdy jsem nebyla ani já, natož ona, na sutině ani na cvičáku. A nebyla možnost si to zkusit ani jí ukázat dištance apod. A hlavně je v těch nejlepších dnech hárání a dost se zajímá o pejsky. Normálně se odklonila od nohy a táhla ke psům, co byli ve skupince. Takže povel navíc :-) Když jsem to viděla, bála jsem se, že se zvedne z odložení a půjde dělat křížence s border kolií (ale to vydržela). No a navíc bylo dneska hodně horko a byl to vlastně první horký den a dost jsme se obě přehřály. Já jsem taky dostala zabrat. Jela jsem moci z IMZ na Klínech a spala jsem jen 4 hodiny a hurá do Brna...

Na trénink helikoptérou

1. dubna 2017 v 21:59 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Díky Aywy jsem se proletěla helikoptérou. Včera jsem na IMZ na Klínech měla spolu s ní čtyři přelety. No ano, není nad to létat na trénink helikoptérou. Ušetří se dost času! Pochopitelně se to trénuje z důvodu případného přesunu helikoptérou do skutečného nasazení. Obě už víme co a jak a nebojíme se. Nebo vlastně jinak: těší nás to! (Díky za foto M.Hrdlička a J. Šlechta.)