Trénink Švabín

27. listopadu 2016 v 20:44 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes jsme si krásně potrénovali v novém terénu ve Švabíně a s přáteli, se kterými jsme dosud moc často netrénovali, takže by se dalo říci, že na "cizí figuranty". Aywy i Orfi pracovaly moc pěkně.
Aywy měla jedno kolo, ale za to pořádné - Pavel ji připravil super trénink na atesty, které budeme za rok obnovovat.Vlastně to byl trénink i pro mne. Nevěděla jsem, kolik mám figurantů a kde a taky jsem měla nějaké zakázané zóny. Jednu výšku. Jedno štěkání v kanále, do kterého se leze tunelem a je tedy bezpachový. Štěkání za stěnou místnosti - správně jsem určila, že je za stěnou a Aywy si to oběhla. A pak jednoho člověka ve sklepě ve tmě, kterého značila také jako výšku (i když se k němu teoreticky také mohla vydrápat po schodech).
Orfi měla dvě kola. V prvním kole měla tři figuranty, jednoho v v kanále, do kterého se leze tunelem a je tedy bezpachový (stejný úkryt jako Aywy), dalšího v patře a posledního ve tmě, stojícího za sloupem. V druhém kole měla v pravém křídle budovy jednoho figuranta ve sklěpě, v šeru a ve tmě - bez problému si tam sama pracovala a vyštěkala ho (já stála v patře a do sklepa jsem šla až po značení) a druhého v takové kóji, ve tmě a zabarikádovaného paletou, takže se k němu nemohla dostat na kontakt.
Byl s námi také Hafula, který se hezky s ostatními pejsky procházel a čmuchal po sutině při prohlídce terénu. Na závěr jsem si ho vzala a zkusila, jak bude - když není dosud trénován - značit Tondu v tom kanále. Bylo to celkem zajímavé pozorovat, jak se se mnou snaží "povídat".
Bessinka měla stopu s rozlišením, start přímo na zašlapaném nádvoří. Vybrala si s přehledem správného figuranta - kladeče (muže) a vystopovala ho do sutiny. Trochu problém měla se zvedáním stopy na schodech, to ještě nedělala.
V hospodě jsme před a po jídle vyhodnocovali zásah v Toužimy.
Poprvé jsme měli v sutinách nové kamery, tak uvidíme, co ze záběrů bude a zda se z nich budeme moci nějak poučit. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama