Sutiny Solo Sušice

12. listopadu 2016 v 17:54 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Ve čtvrtek jsem vyrazili na Šumavu. Kuba a já a tři psi - chlupatí šprti. Počasí tedy nic moc. Sníh, déšť, sníh a zima.
V Klatovech jsme se prošli po stopách předků bez pejsků. Kuba se o rodinné historky zajímal jen mírně..., bylo to takové zvláštní chodit po msítech, která ke mně promlouvají ...
Vyvenčili jsme v Rajském údolí. A vyrazili do Železné Rudy, kde jsme přespali na hasičárně. Pro místní zájemce jsem měla takovou besedu o záchranářině. V pátek dopoledne jsme vyrazili na Špičák a k Černému jezeru.
Vzhledem k dobrým sněhovým podmínkách jsme nasadili běžky a dali si první lyžovačku. Kuba se moc zlepšil. Většinu času jsme byli sami v pohádkově zasněženém lese. Prostě bylo to prima. Pejsci běhali kolem nás a užívali si závějí. Takže jsme holky před tréninkem náležitě utahali.
Sutina v Solo Sušice stála za to. Na takové sutině sutinovaté jsme snad ještě nebyli. Aywy ukázala, co umí. Je to moje šikulka. Pohybovala se po tom skutečně obtížném terénu jako veverka. Zjistila jsem, že jí hasičské generátory dokážou pěkně vzpružit. Jakmile je slyší, hned se vrtí nadšením a táhne mne k nim... Zřejmě si vytvořila spojení - generátory, osvětlená sutina = práce v dosahu. Orfi získala další sutinové zkušenosti. Na tom prvním těžkém pracovišti jsem jí dala jen malé úkoly, aby si navykla na pohyb v takových podmínkách. Na druhém, na pohyb snadnějším pracovišti, se jí dařilo tak, že měla sama ze sebe velkou radost. Což bylo celkem vtipné pozorovat. No hodně se zlepšila v pohybu po sutinách. S prací obou jsem moc spokojená, zvlášť když se k tomu přičte předchozí cestování, spaní v autě v teplotách pod nulou a výlety, včetně lyžařského dopoledne před tréninkem. Kuba byl celou dobu vstřícný a byl příjemným a vtipným společníkem.

Velké díky Martinovi za pozvání a organizaci a zajištění hasičů k nasvícení sutiny a k figurování. Byl to báječný luxus! No a ostatním účastníkům za milou společnost, figurování v prvním terénu a radost ze společné práce. Dali jsme si na Šumavě řádně do těla. Domů jsem přijela kolem 1h ráno. Dnes jsem řešila pracovní resty a auto plné mokrých pelechů, zabahněných bot a obrovskou tašku mokrého oblečení, ale stálo to za to.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama