Minitrénink Milovice

9. října 2016 v 19:29 | kajan
Dnes jsme si krásně zacvičili v Milovicích. Jen s Toníkem, ale zato velice efektivně. Stopy (Bessi, Sangie), základní motivační práce na vodítku (Hafula, Tara) a motivačky na volno (Orfi a Aywy). Pak procházka (navíc se připojila Brura).
Bessi měla stopu cca 300 m dlouhou, čerstvou, motivační. Našla jeden ze dvou předmětů (ona našla i ten druhý, ale jen na něj ťukla a utíkala za mnou, ale Toník si toho nevšiml).
Sangie měla stopu po docela dlouhé době. Chvíli trvalo, než jí to došlo. Ale pak se chytila a stopu vypracovala. Měla jsem jí nejspíš udělat nejprve utíkací stopu a až pak tu těžší. Ale vzpomněla si a figuranta našla.
Hafík pracoval moc hezky a soustředěně. Nejprve nechtěl štěkat, ale na konci štěkal. Tara si vedla hůře, ale pak jsem si uvědomila, že to je její první trénink venku. Velice nadšeně běhala za figuranty. Nezačuchávala se. Štěkání si necháme na později, až jí dojde co a jak. Na povel štěká doma dobře a také umí štěkat na cizí. Tak to nebude takový problém. Aywy a Orfi si to náležitě užily. Orfi se zase maličko snažila figuranta "probudit" a bylo jí dle návodu vysvětleno, že tohle se nemá. Je to moje hyperaktivka. Brura běhala hezky, žrala s chutí pamlsky.
Na procházce jsme potkali paní na koni. Tara moc hezky přišla na zavolání a nezpůsobila žádný trapas (bála jsem se, že by jí mohlo napadnou začít štěkat na koně a prohnat ho).
Baffinka byla s Ester na víkend na výletě a Mia s Kubíkem doma (pak s ní šel na procházku, samozřejmě).

No a odpoledne jsem šla s Nokedem (abych mu to vynahradila, protože dopoledne byl doma), Aywy (nejsou s ní žádné problémy) a Brurou (potřebuje to!) na procházku socializační - taky super. Ti dva strakáči spolu na procházce, to je nádhera! Noked je moc milý pejsek. Trochu si dcerušku hlídal a více, než jindy se prsil na psy za plotem, kolem kterého jsme museli projít. Ale nechal toho na povel (i když až na druhý). Brura byla moc prima. Jen se polekala vlaku. Dokonce většinu procházky žrala pamlsky. Pořád se mnou navazovala oční kontakt "Dělám to správně?" ptala se. Jestli se rychle nenajde nějaký úplně úžasný majitel, tak nevím....
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama