Říjen 2016

Orfi složila RH FL-B ve známce výborně

30. října 2016 v 14:10 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
S radostí oznamuji, že se nám podařilo zúročit naše snažení a že jsme s Orfi včera 29.10. 2016 složily záchranářskou zkoušku IRO RH FL-B, a to navíc ve známce výborně. Na této zkoušce jsem byla já i ona naprosto poprvé. Doufala jsem, že ji složíme, ale že za takové body (288 z celkových 300), to mne ani ve snu nenapadlo! Orfi je úžasná! Tímto jsme se nominovaly na atesty MV v kat. plochy. Hned budu vyřizovat papíry.
Výsledků si o chlup více vážím i proto, že shodou všelijakých okolností jsem na zkoušku nemohla nastoupit v domovské organizaci SZBK. Ale jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. Po zveřejnění toho, že nesmím na zkoušky ve Svazu, jsem zažila neuvěřitelné věci - nabídku mnoha zkoušek v ČR i na Slovensku od mých kamarádů mimo Svaz (za což jim děkuji). Na Slovensko jsem se vypravit nezvládla, ale do Šumperka (díky manželovi Tondovi a synovi Jakubovi) ano. Zde pořádala zkoušky ZBKJMK. (Samozřejmě jsem si nejprve u našeho výcvikáře Viléma Babičky ověřila předpoklad, že se moje diskvalifikace týká jen svazových zkoušek, ne všech, a že tedy mohu na zkouškách pořádaných jinými organizacemi startovat.)
No vyzkoušela jsem si, jak nám to půjde v cizím prostředí a ono to vyšlo! Abych se moc nenaparovala, ano, musím přiznat, že jsme si mohly den před zkouškou potrénovat na místě, tj. jsem měla příležitost ukázat Orfi distance apod., což samozřejmě skvělému výsledku pomohlo... a taky se před zkouškou dobře vyspala v místním penzionu. Ovšem i tak to je super, nebyl to domovský cvičák a cestování bylo habaděj, takže jsem na ni pyšná. Já jsem taky dostala jako psovod od pana rozhodčího velkou pochvalu, které si velmi vážím.Atmosféra na zkouškách byla skvělá. Pan rozhodčí byl moc příjemný, citlivě radil, jak se zlepšit. Děkuji organizátorům, figurantům a přátelům, kteří mi o zkoušce dali echo. Dostala jsem takovouhle hezkou kokardu na památku.


No a ještě lepší zápsi do výkonnostní knížky (w).


Aywy - první ostré pátrání v sutinách

13. října 2016 v 13:01 | kajan |  Aywy z Ohromujícího světa
12. - 13.10. 2016 jsme byli - díky pozvání MP Praha - na našem prvním ostrém pátrání v sutinách. Myslím, že jsme se začali dobře zaučovat do skutečné práce.


Ve čtvrtek ve 4h ráno jsme ve zdraví (jen dost promrzlí) dojeli domů. Prospala jsem se 4 hodiny a hurá do práce (dnes naštěstí z domova). Toník chudák musel odjet, spal kratší dobu a když jsem se vzbudila, byl už pryč. Doufám, že se nebude při přednášce příliš zakoktávat. Patří mu velký DÍK za doprovod a řízení na akci v dopravní zácpě a v noci zpátky domů. Bylo to s ním příjemnější a ve větší pohodě než kdybych se na místo dopravovala sama.

Minitrénink Milovice

9. října 2016 v 19:29 | kajan
Dnes jsme si krásně zacvičili v Milovicích. Jen s Toníkem, ale zato velice efektivně. Stopy (Bessi, Sangie), základní motivační práce na vodítku (Hafula, Tara) a motivačky na volno (Orfi a Aywy). Pak procházka (navíc se připojila Brura).
Bessi měla stopu cca 300 m dlouhou, čerstvou, motivační. Našla jeden ze dvou předmětů (ona našla i ten druhý, ale jen na něj ťukla a utíkala za mnou, ale Toník si toho nevšiml).
Sangie měla stopu po docela dlouhé době. Chvíli trvalo, než jí to došlo. Ale pak se chytila a stopu vypracovala. Měla jsem jí nejspíš udělat nejprve utíkací stopu a až pak tu těžší. Ale vzpomněla si a figuranta našla.
Hafík pracoval moc hezky a soustředěně. Nejprve nechtěl štěkat, ale na konci štěkal. Tara si vedla hůře, ale pak jsem si uvědomila, že to je její první trénink venku. Velice nadšeně běhala za figuranty. Nezačuchávala se. Štěkání si necháme na později, až jí dojde co a jak. Na povel štěká doma dobře a také umí štěkat na cizí. Tak to nebude takový problém. Aywy a Orfi si to náležitě užily. Orfi se zase maličko snažila figuranta "probudit" a bylo jí dle návodu vysvětleno, že tohle se nemá. Je to moje hyperaktivka. Brura běhala hezky, žrala s chutí pamlsky.
Na procházce jsme potkali paní na koni. Tara moc hezky přišla na zavolání a nezpůsobila žádný trapas (bála jsem se, že by jí mohlo napadnou začít štěkat na koně a prohnat ho).
Baffinka byla s Ester na víkend na výletě a Mia s Kubíkem doma (pak s ní šel na procházku, samozřejmě).

No a odpoledne jsem šla s Nokedem (abych mu to vynahradila, protože dopoledne byl doma), Aywy (nejsou s ní žádné problémy) a Brurou (potřebuje to!) na procházku socializační - taky super. Ti dva strakáči spolu na procházce, to je nádhera! Noked je moc milý pejsek. Trochu si dcerušku hlídal a více, než jindy se prsil na psy za plotem, kolem kterého jsme museli projít. Ale nechal toho na povel (i když až na druhý). Brura byla moc prima. Jen se polekala vlaku. Dokonce většinu procházky žrala pamlsky. Pořád se mnou navazovala oční kontakt "Dělám to správně?" ptala se. Jestli se rychle nenajde nějaký úplně úžasný majitel, tak nevím....

Chystáme vrh D border kolií

6. října 2016 v 19:49 | kajan |  CHS Storytelling - naše odchovy
Plánované krytí proběhne v období cca listopad - leden 2017, štěňátka budou následně k odběru na jaře 2017

Otcem štěňátek bude "ROY" Across The Line ZIP ZAP
Matku "BESSI" Blessed Bessi Storytelling
Imbreeding 2% (looking back 12 generations)

Všechna štěňátka budou hnědobílá nebo hnědobílá s pálením, DNA CEA, TNS, NCL i MDR1 normal (N/N). Očekáváme příjemné pracovní nasazení s vyváženým režimem práce (naplno a s drivem) a odpočinku (když pracuji neobtěžuji).

Informace o ROYovi
nar. 24.4.2014, barva hnědá seal + bílé znaky, výška 55 cm
Zdravotní výsledky: DKK1/0, DLK0/0, OCD nepostižen, CEA, MDR1, TNS, NCL normal, DOV neg, plnochrupý, nůžkový skus.
Zkoušky a výsledky :
Obedience: OBZ, 4. místo na MR BOC 2016
IPO: BH
NZŘ: ZZO, ZZO1
KJ: ZOP
Dogdancing: F1, DWD1, HtM1
Canisterapie: ZCP1, člen Cantes, aktivní canisterapeutická činnost v Domově seniorů Mitrov.
Výstavy: V4
Rojík je povahově velmi vyrovnaný pes, temperamentní, samostatný, rychlý, vytrvalý, kontaktní, bezkonfliktní k ostatním psům, s neuvěřitelným citem k lidem a velkou chutí pracovat.

Informace o BESSI
Nar. 14.6.2012 Barva hnědobílá, výška 52 cm:
Zdravotní výsledky: DKK 0/0, DLK 0/0, CEA, MDR1, TNS, NCL normal, DOV neg., vyšetření štítné žlázy: hormony v normě, plnochrupá, nůžkový skus.
Zkoušky a závody:
Zkouška záchranného stopování,
4.místo Praktická stopa 2016
Bessinka má silnou vlohu pro pasení, doma pomáhá s drůbeží a kozami. Se svým páníčkem se intenzivně věnují záchrannému stopování - je to rozená
stopařka. Bessi je dcera mé milované a úžasné Aywy z Ohromujícího světa. Aywy je držitelka atestů MV pro plochy a sutiny, člen kynologické jednotky pro mezinárodní záchranné operace MZO, USAR Teamu, pohotovostní jednotky SZBK, je mj. šampionem výkonu BCCCZ, vítězka Českého poháru ZZP3 a ZTV3 2015, má složeno
mnoho záchranářských zkoušek a zúčastnila se několika praktických nasazení.

Budoucí majitele budeme pečlivě vybírat. Pro více info si pište na: jancarikova(at)post.cz nebo na bohdana.melicharova(at)gmail. com. Uvítáme, když napíšete také něco o sobě a to místě, kde by případně štěňtáko bydlelo.

Odpočinek od akcí do konce sezóny 2016

6. října 2016 v 12:01 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Tak konečně to mám i písemně. Prezidium SZBK rozhodlo, že si mám od záchranařiny trochu odpočinout (trest za to, že se Aywy rozhárala na Českém poháru ZZP3) a do konce sezóny 2016 mám diskvalifikaci. Navrhla výcviková komise a prezidium jednomyslně odhlasovalo.

Cituji ze zápisu z prezidia Zápis č. 8/2/2016 ze zasedání prezidia SZBK ČR, z.s. ze dne 15.9.2016.

"7.) Výcviková komise řešila diskvalifikaci Kateřiny Jančaříkové na ČP ZZP3 2016 na Spáleništi. Výcviková komise navrhla diskvalifikaci psovoda do 30.11.2016.

Hlasování - PRO 7, PROTI 0, ZDRŽEL SE 0"


No tak si odpočineme... už jsme si odpočinuly místo Mistrovství ČR SZBK a bylo to celkem prima (zjistila jsem, že ani nezávidím účastníkům ani vítězům a spokojeně jsem se rýpala na zahradě). Nakonec to, co jsem chtěla v záchranařině dosáhnout (být v pohotovosti v případě potřeby) jsem dokázala a zakázáno to nemáme. V pondělí mne potěšil telefonát z MV-GŘ HZS ČR - chtěli moje rozměry na uniformu kynologické jednotky pro mezinárodní záchranné operace - asi to se mnou myslí vážně, a to je pro mne více než soutěže (nikdy jsem je nemilovala, protože slova závodit a závidět mají příliš blízko k sobě). Nečekaně volný čas také celkem koresponduje s požadavkem mého nadřízeného ze srpna, abych se více věnovala vědecké práci a posunula se v odborné kariéře... Čili články a konference. A zrovna místo memoriálu O. Dvoroka tedy budu na odborné vědecké konferenci, organizátoři zajásali, když jsem jim volala, že mám sobotu přece jen volnou a na poslední chvíli do již hotového programu implantovali můj příspěvek a dokonce mne pověřili vedením jedné odborné sekce... asi to tak mělo být...