Září 2016

Praktická stopa

19. září 2016 v 20:50 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Víkend jsme strávili v Zahradišti na suprové akci "Praktická stopa". Tentokrát jsem byla jako doprovod já. ZávodilTonda s Bessi. Byl to jejich první závod a já jim přála, abyskončili v první půlce startovního pole, což se povedlo: získali krásné 4. místo.
Bessi vypracovala nádherně 450m stopy, pak ji vyrušila kočka, kterou diváci nahnali přímo na ni (a na stopu). A už se jim nepovedlo (bez dopomoci) pokračovat. Kladem je, že ji Tonda nenatlačil tam, kam si myslel, že stopa asi vede. Pro praxi by to bylo výhodné, další pes by se mohl nasadit bez problémů.
Po ukončení oficiální práce, za podpory rozhodčího V. Makeše, který s Tondou rozebral situaci, nasadilTonda Bessi zpět na stopu v místě "kočka" a Bessi pokračovala s dvěma menšími zádrhely až k figurantovi.
Vzali jsme si z toho poučení do dalšího tréninku. Na první závod a věk psa si myslím, že to byla skvělá práce.
Organizátoři měli vše krásně připravené, panovala příjemná atmosféra, byl to hezky strávený čas.Zahájení 5tého ročníku Praktické stopy


Tonda s Bessi na startu - hledají ztracenou bioložku, kolegyni z Univerzity Karlovy (tohle zadání si Tonda vylosoval :-) )