Žáci ze ZŠ Na Beránku u nás

15. června 2016 v 0:20 | kajan |  AAA/AAE intervence
V dubnu jsme byli my za nimi, v květnu přijeli oni k nám. Prostě žáci ze ZŠ Na Beránku jsou báječní a jejich pan učitel Ivan Štěpka taky.


Musím jim moc poděkovat, že s sebou přinesli starší deky, misky a hrnce, které u nás využijeme pro pejsky a jiná zvířátka. Taky přinesli spoustu pamlsků (piškotů a kostiček), které rozdávali pejskům za odměnu a ještě zbylo. Stali se tak vlastně našimi sponzory. Díky jim!

U nás na dvorku dostali na oplátku přehršel podnětů. Věnovali se jim pesani Aywy, Orfi, Mia a Hafula. Hafulu musím moc pochválit - ještě mu nebyl rok a zmatek z tolika cizích lidí u nás doma zvládal perfektně. Nebo nejen zvládal, ale si ho i užíval. Celou dobu běhal s žáky na volno a občas je líbal je a hrál si s nimi a taky s nimi cvičil. Zpočátku jsem ho hlídala, aby něco nevyvedl, ale nakonec jsem pochopila, že to není třeba - je to rozený terapeut. Klidný, citlivý, přátelský. O Aywy, Mie a Orfi nemluvě - to jsou profesionálky. Návštěvu si taky moc užíval kocourek Matatiah. I on je rozený terapeut. Shalomka byla mírně opatrnější. Edík taky. Šedivka a Marulka raději zmizely. Kanaánci a Baffi a Bessi byli zavření, ale chovali se spořádaně a na žáky vrtěli ocasy.

Nejprve jsem měla povídat o záchranářském výcviku. No ale po pravdě bylo u nás tolik podnětů, že se přednáška nekonala. S panem učitelem Ivanem jsme byli chvíli v rozpacích, ale pak jsme si udělali kafe a nechali věcem volný průběh. A všichni byli spokojení.

Žáci si vyzkoušeli různé dovednosti spojené s péčí o zvířata. Někdo sekal srpem trávu pro husy a housata. Jiní krmili slepice zrním, další cvičili psy. Viděli vylíhlá holoubata v hnízdě. Tři plemena slepic. Určovali, kdo asi snesl, které vajíčko (včetně pštrosího). Naučili se motat stopovací šňůru.


Velký úspěch měla také naše Serpentýnka, které se někteří nejprve báli, ale pak svůj strach překonali. Musím Serpentýnku moc pochválit, protože za těch několik dnů u nás se hodně ochočila a začala být kontaktní a milá.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama