Červen 2016

Doporučuji video

23. června 2016 v 22:34 | kajan |  KYNOLOGICKÉ TEXTY A ESEJE
Kříženci vlků a psů z divočiny - ačkoli naši Kanaánci jsou psi, tak některé prvky jsou podobné. Společné běhání v přírodě nám například taky dost prospělo. Rozhodně ale naši psi nesouhlasí s výrokem, že krmení 2x denně není vhodné.

Při shlédnutí videa jsem si uvědomila i to, kolik mne toho Sangie, Noked a Tara naučili. Jsem tak ráda, že je mám!

Orfi dnes slaví 5.té narozeniny

16. června 2016 v 13:33 | kajan |  Groenendaelka Orfi
Naše milá Orfinka dnes slaví krásné páte narozeniny. Je to suprová psice, přátelská, pracovitá, s vynikajícím nosem a vytrvalostí. V terénu se pohybuje s rozvahou, což je suprové do praxe (nezabije se).Hafula slaví první narozeniny!

16. června 2016 v 13:22 | kajan |  Hafula
Dnes slaví Hafula první narozeniny! Hafula - neuvěřitelná duše v těle křížence. Za ten rok s ním jsem mnohokrát žasla KDE SE TADY VZAL? Narodil se omylem, náhodou, nechtěně a je to taková dušička dobrá, chytrá, milá a příjemná a pohodová.Žáci ze ZŠ Na Beránku u nás

15. června 2016 v 0:20 | kajan |  AAA/AAE intervence
V dubnu jsme byli my za nimi, v květnu přijeli oni k nám. Prostě žáci ze ZŠ Na Beránku jsou báječní a jejich pan učitel Ivan Štěpka taky.


Musím jim moc poděkovat, že s sebou přinesli starší deky, misky a hrnce, které u nás využijeme pro pejsky a jiná zvířátka. Taky přinesli spoustu pamlsků (piškotů a kostiček), které rozdávali pejskům za odměnu a ještě zbylo. Stali se tak vlastně našimi sponzory. Díky jim!

U nás na dvorku dostali na oplátku přehršel podnětů. Věnovali se jim pesani Aywy, Orfi, Mia a Hafula. Hafulu musím moc pochválit - ještě mu nebyl rok a zmatek z tolika cizích lidí u nás doma zvládal perfektně. Nebo nejen zvládal, ale si ho i užíval. Celou dobu běhal s žáky na volno a občas je líbal je a hrál si s nimi a taky s nimi cvičil. Zpočátku jsem ho hlídala, aby něco nevyvedl, ale nakonec jsem pochopila, že to není třeba - je to rozený terapeut. Klidný, citlivý, přátelský. O Aywy, Mie a Orfi nemluvě - to jsou profesionálky. Návštěvu si taky moc užíval kocourek Matatiah. I on je rozený terapeut. Shalomka byla mírně opatrnější. Edík taky. Šedivka a Marulka raději zmizely. Kanaánci a Baffi a Bessi byli zavření, ale chovali se spořádaně a na žáky vrtěli ocasy.

Nejprve jsem měla povídat o záchranářském výcviku. No ale po pravdě bylo u nás tolik podnětů, že se přednáška nekonala. S panem učitelem Ivanem jsme byli chvíli v rozpacích, ale pak jsme si udělali kafe a nechali věcem volný průběh. A všichni byli spokojení.

Žáci si vyzkoušeli různé dovednosti spojené s péčí o zvířata. Někdo sekal srpem trávu pro husy a housata. Jiní krmili slepice zrním, další cvičili psy. Viděli vylíhlá holoubata v hnízdě. Tři plemena slepic. Určovali, kdo asi snesl, které vajíčko (včetně pštrosího). Naučili se motat stopovací šňůru.


Velký úspěch měla také naše Serpentýnka, které se někteří nejprve báli, ale pak svůj strach překonali. Musím Serpentýnku moc pochválit, protože za těch několik dnů u nás se hodně ochočila a začala být kontaktní a milá.


Chbany o víkendu

14. června 2016 v 15:46 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Sobotu a neděli jsem strávila s Aywy, Orfi a Hafulou na tréninku pražské brigády ve Chbanech. Hafula jel ovšem jen na mazlení a procházky. (Doma nezůstal hlavně proto, že doma Bessinka hárá a mme jen jeden kotec a v něm je při hárání Noked.)Trénink vedla Lucka Dlouhá a já si za tu dobu mnohokrát libovala, jaké je to senzační cvičení. A vzpomínala jsem, jak jsem do Chban s Aywy jezdila jen soutěžit a jak jsem vůbec netušila, co se skrývá za hromadou suti, za kterou jsem nesměla. Byly to zajímavé pocity a jistě dobrá zkušenost a prověrka schopnosti psa, ale pro efektivnější prohledání terénu není vůbec špatné vědět např. kudy pes lépe proleze nebo kudy se dostane do baráku a kudy ne. Čili velké díky naší bridágě, že nám trenažér ve Chbanech pronajímá na tréninky.
Ukázala jsem Orfi i Aywy různé cesty na střechy a v podzemí, které jim umožní rychlejší pohyb terénem, pokud jim budu moci radit jen z dálky. Foukalo celou dobu málo, od lesa, nebo vůbec, bylo horko, ale ne takové, jaké tady někdy bývá.


Poměrně nám vyšlo počasí a po tréninku jsme stihli pesany vykoupat v přehradě.

Za fotky Orfi díky Zuzce