Štěňátka - vnoučátka

29. března 2016 v 17:03 | kajan |  CHS Storytelling - naše odchovy
Pět vnoučátek naší Aywy krásně roste. Je jim 18 dnů a vidí, chodí (i když nejistě), vylézají z krabice a štěkají. Maminka Baffi se o ně vzorně stará. Ale to jim už nestačí a sápou se jí do misky se žrádlem. Zdá se, že je musím začít přikrmovat. Zamluvení jsou dva pejsci Casssidy a Coudy. Ostatní zatím čekají na nové rodiny a také nová jména.
Je to super vrh! Ráda bych je udala těm nejlepším páníčkům, nejlépe s nějakými záchranářskými či výcvikovými úmysly, tak s vybíráním rezervačních poplatků nijak nespěchám.


Dnes se do nich zamilovala Tara. Mohla se úplně zbláznit, aby se zalichotila Baffince a dostala se ke štěňatům. Byla tak něžná a chtivá je opečovávat! Budou mít prima tetičku na hraní.


Obecně o štěňátkách
Vrh C v CHS Storytelling se narodil 10.3.2016 (k odběru budou štěňátka od 7 týdne podle domluvy) ve složení 3 kluci (2 x hnědobílý a 1 x černobílý) a 2 fenky (obě černobílé) s krásnými porodními váhami od 420 do 500 g. Štěňátka se mají čile k světu, jejich maminka se o ně dobře stará. Do 3týdnů plně kojena. Odčervována a očkována dle doporučení veterináře. Zatím jsou doma, podle počasí budou mít možnost výběhu na zahradě. Řádná socializace ve velké rodině.
Očekáváme, že štěňata budou pracovitá, lehce ovladatelná, s velkým drivem a vyhraněným režimem práce-odpočinek, což z nich udělá velie příjemné společníky pro aktivní lidičky.
Všechna štěňata jsou DNA CEA, DNA CL, DNA TNS a DNA MDR1 N/N (normal = nepostižena a ani nebudou přenášet nemoc). Díky vyšetření rodičů na tyto nemoci ušetříte při zařazení do chovu poplatek za 4 genetická vyšetření (každé stojí Kč 1000 - 1500,-).
Informace o rodičích
Matka Baffi (Blessed Baffi Storytelling, nar. 14.6.2012, Koral Rubínové srdce X Aywy z Ohromujícího světa) je hnědobílá fena s pálením. Toto je její první vrh. Naše dcera (15 let) s ní složila zkoušky ZZO a ZZZ a cvičí s ní dál. Baffi má drive po matce, mojí borderce Aywy z Ohromujícího světa, která složila nejvyšší záchranářské zkoušky ZTV3, ZZP3 a atesty sutiny a plochy MV ČR a za tyto a další úspěchy dostala titul Šampion výkonu BCCCZ a titul Čekatel šampionátu práce (CACT) za vynikající výsledky ve vyhledávání v plochách a je nominována do výběrové skupiny záchranářů MZO (Mezinárodní záchranné operace). V předcích Baffi jsou další skvělí psi, např. Cid Akumulator, také držitel titulu Šampion výkonu BCCCZ.
Zdravotní informace o matce: ve 4 letech je to zcela zdravá fena. Kompletní vyšetření očí 2014 - vše v pořádku. Vyšetření kloubů (MVDr. Ekr) DKK A, DKL 0/0, OCD free. Úhlení na obou kyčlích 108 stupňů. štítné žlázy: normální hladina celkového tyroxinu.
Otec Buddy (nar. 19.2.2010, Cassidy z Bengasu X Ally Dajavera) je černobílý pes. Složil zkoušky LA1, LA2, LA3, ZZO, ZZO1, OBZ, OB1, ZZZ, ZZP1, ZOP, ZPU1, BH a také zkoušku canisterapeutického psa. Získal tituly ČESKÝ ŠAMPION, KLUBOVÝ ŠAMPION, Čekatel šampiona ČMKU, Čekatel šampiona Polska, Čekatel šampiona Slovenské republiky. V jeho předcích je úžasný Ghost of Pinewood Country.

Zdravotní informace o otci: v 6 letech zcela zdravý pes. DNA CEA N/N, MDR1 N/N. DNA TNS N/N. Kompletní vyšetření očí prosinec 2015 - vše v pořádku. Vyšetření kloubů (MVDr. Ekr) HD A, DKL 0/0, OCD free. Úhlení na kyčlích 107 a 105 stupňů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama