Jarní cvičení v Herolticích

29. března 2016 v 16:04 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
O víkendu jsme byli se smečkou v Herolticích. Orfi chudinka musela zůstat doma, protože hárá a taky má říznutou tu packu. Jinak jeli: Aywy, Hafula, Noked, Sangie a Tara.
Aywy měla několik hezkých terénů, hlavně jsme si užily ve zbrojovce v hale č. 34 (díky Soně a škole Cituška), kde předvedla to, co umí. Všem divákům.

Sangie jsem udělala jeden trail. Po více než roce (delší pauza po štěňatech) a perfektně ho vyšvihla. Musím se ještě zamyslet, zda není třeba s ní pokračovat v trailařské kariéře. Plachá ovšem stále je. Nejistota v cizím prostředí a nechuť cestovat autem je dost nepříjemná... Nicméně jsem zjistila, že jí v situacích, kdy si je nejistá, hodně pomáhají povely, a to jak ode mne, tak od cizích lidí. Dává jí to jistotu, protože ví, co se od ní očekává.

Tara se v Herolticích tentokrát necítila dobře. Bála se jak psů, tak většiny lidí. Dokonce se jí ani nechtělo sedět večer v hospodě. Chudinka dospívá a skončilo jí období menšího strachu.... Ale vylítala jsem ji po lese na volno - zcela bez problémů chodila na zavolání. Doma je ovšem doma... po návratu je to zase šťastné stvoření.

Noked si výlet naopak užíval. Hlavně se mu líbilo drbání a masáže, které mu mnoho lidí nabídlo. Choval se pohodářsky, ani nebyl nějak moc reaktivní na cizí psy. Dokázal je na povel ignorovat a vrčel jen na ty, kteří vrčeli na něj jako první a z blízka.

Hafula byl v pohodě s lidmi a se známými psy. Na cizí a velké psy z vodítka zase vrčel, čili jsme se zase vrátili o kus zpět, chjó .... ale je to šprt snaživý a lze ho usměrňovat přes odvádění pozornosti povely. Na volno, když to šlo, ovšem bez problémů. To vodítko ho kazí.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama