Na procházce

28. února 2016 v 18:56 | kajan |  Kanaánský deníček aneb Velké dobrodružství
Dnes jsme vyjeli do přírody vyvenčit směčku. Kuba vybral jeho oblíbenou lokalitu Milovické tůně. Vzhledem k tomu, že byla neděle, bylo tam hodně lidí i psů. Čili jsme se neodvážili vypustit všechny najednou, ale dali jsme si procházku dvakrát.
V první várce Aywy, Bessi, Hafula a Noked. Ve druhé Orfi, Sangie a Tara. Noked (už minule nebo předminule) začal hrát hru na ňamky za přivolání. A líbí se mu čím dál víc. Sangie si vzpomněla na slušné vychování, kterého se jí dostala v Krušných horách a ani na chvilku neutekla. Hodně zajímavé bylo, že Noked vychovával Hafíka. Když Hafík začal štěkat na protijdoucího psa, Noked ho zpražil a srovnal na záda, aby to nedělal. Udělali to opakovaně a bylo to hodně zajímavé pozorovat. Žel neměli jsme kameru ani fotoaparát, takže jsem to nemohla zaznamenat. Zatím úplně nechápu, proč to Noked dělal. Jasně, chtěl Hafulovi naznačit, že se to nedělá. Ale proč? Chtěl sám bránit smečku? (Nevypadalo to). Nebo nechtěl rozbroje ve smečce? Rozhodně to bylo hodně příjemné, protože jsem nemusela Hafulu napomínat já.

Po procházce jsem s Kubou a Tarou vyrazila pěšky domů. Zbytek odvezl Tonda autem. UVědomila jsem si, jak moc potřebuje Tara venčení bez ostatních psů. Na společné procházce na vodítku jančila. Sama šla na vodítku hezky a bez vodítka ještě lépe. Zdálo se mi dokonce, že se jaksi bojí, aby se neztratila - držela se skutečně blízko u nás. A pokud vyběhla tryskem, tak jen po cestě a zase zpět. Na malou vzdálenost. Taky moc hezky reagovala na hru - přijď a dostaneš mlsku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama