Tara na adventních trzích

4. prosince 2015 v 22:35 | kajan
Dnes jsem se věnovala Taře po delší době celé odpoledne individuálně. Vzala jsem ji s sebou na nádraží doprovodit Kubíka. A pak do města a do několika obchodů (hledala jsem nový obojek) a na adventní trhy na výstavišti, kde jsme srdnatě prošly všechny tři pavilony.
Při procházce městem mi Tara ukázala ztracenou dětskou rukavici , kterou někdo ztratil na autobusové zastávce Ťukla do ni nosem a významně se na mne podívala. Asi byla napachovaná. Pochválila jsem ji. Vůbec jí hodně zajímá prostředí a povídá mi o něm. Netrpí ale panickou hrůzou, jako (velice často) Sangie. Spíš je obezřetná, ale bez bázně a hany. Někdy se některým lidem či autům chce vyhnout větším obloukem, ale nejsou to metry, spíše centimetry. A taky skoro nikdy nestáhne ocásek mezi nohy. A vůbec nikdy neodmítla pamlsky. Čili nikdy nebyla v hlubokém dysstresu.
Zvládla i lidi a krámky a zvířata na adventních trzích. Byla mírně vyjukaná, ale ne příliš. Rozumně se vyhýbala lidem a taky si zachovala chladnou hlavu, když na ni začalo štěkat štěně německého ovčáka, které jsme potkali. Koupila jsem jí piškoty - s chutí je jedla, čili byla v pohodě. Zastavili jsme se na kus řeči u stánku paní Samkové - Tara byla i pořádně podrbána. Bylo zajímavé sledovat, jak paní Samkovou přijala (protože ji začala drbat až po 5-10 minutách rozhovoru), kdežto jinou paní nepřijala - schovala se za mne a jukala na ní (chtěla ji hladit hned) rozverně. Ale pacičku jí podala.
Zase jsem si uvědomila, jak jsou kanaánci svébytní a vzácní. A Jak jsem moc ráda, že mám tu výsadu s nimi žít.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama