Noked byl uchovněn

28. září 2015 v 18:34 | kajan |  Noked
Včera jsme strávili dlouhý a velice úmorný den čekáním na bonitaci a pak schůzi sekce v Mladé Boleslavy. Registrace v 9.30 a na bonitaci jsme šli kolem 13 hodiny... schůze pak místo ve 13 h začínala po 15h... Ale je to za námi, Noked byl uchovněn! Posuzoval ho pan rozhodčí Polgar. Potkali jsme také babičku CHanyah a tetičku Avu a jejich lidi.


Mám radost, že se nám povedlo dovézt do ČR psa, který má perfektní klouby (HD A/A, lokty 0/0, patella 0/0) a je zdravý DNA DM N/N a normální hladina hormonů štítné žlázy. A přiměřené výšky 55 cm. A krásné černé pigmentace nosu (i když se jeho nosánek vybarvoval docela dlouho - přijel v 7 měsících ještě s bílým flíčkem v černé houbě) i okolo očí.


Na bonitaci proběhlo několik legračních okamžiků. První byl ten, že Noked bez váhání vyskočil na stůl před zapisovatelkou, která na něj mlaska a zavolala: "Pojď sem." Druhý bylo to, že mu napsali, že má uši otočené dirkami dozadu. Nepoznali, že se s nimi tak moc snažil komunikovat, že uši skoro stále držel v pozici: "jsem váš velký kamarád, líbíte se mi!" Když jsem se panu rozhodčímu snažila vysvětlit, že on má uši správně, když s nimi zrovna nemluví, tak se na mne díval, že ho chci snad nějak oblafnout. Takže nakonec Noked, který má uši ze všech kanaánců, které znám nejlépe nasazené, má v popisu napsané, že je má měkké a ztočené dozadu. Nejvíce se líbil v pohybu. Byla jsem ráda, že se Noked ve výstavní hale předvedl celkem dobře. Rozhodně mnohem lépe, než jsem čekala.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama