Aywy vyhrála Český pohár ZTV i v roce 2015

30. srpna 2015 v 19:26 | kajan |  Aywy z Ohromujícího světa
29.8.2015 Aywy potvrdila po roce zkoušku ZTV 3 a oproti loňsku se zlepšila bodově (zkoušku složila se ztrátou jediného bodu)! Dostala pohár za 1. místo, pohár za nejlepší speciál a CACT.
Zkouška ZTV 3 je nejvyšší záchranářskou zkouškou plošného vyhledávání podle národního zkušebního řádu. Jedná se o zkoušku speciální určenou pro kontrolu psovodů nasazovaných do terénu a zkoušku pohotovostní jednotky. Pohár byl dosud organizován jen podle zkoušky ZTV2 (také podle této zkoušky jsme ho vyhrály v roce 2013). V roce 2014 jsme se ho nemohly účastnit, protože už jsme měly složenou zkoušku ZTV3 a nepřihlásili se další zájemci o pohár v této kategorii.

Je to náš životní výkon, tak si dovolím se trochu pochlubit a rozepsat. Nejlepší na celé akci bylo to, že mi zkouška připadala do začátku do konce snadná a jednoduchá a ještě jsem se rozhodčí ptala, jak určí vítěze, když všichni psi budou mít 5 nálezů... Své soupeře totiž dobře znám a mám je moc ráda a jsou to skvělé záchranářské týmy. Ale nakonec jsme vše našly jen my s Aywy. První speciál byl 100x200 m rozlehlý se dvěma vzorky (jeden ve výšce). Na prohledání je 40 minut. Aywy ovšem na práci potřebovala jen 12 minut, a to včetně vyhledání terénu v lese (můj úkol podle GPS), zaznamenání nálezů do GPS a hlášení souřadnic a návratu. Čili vyčuchala to tak za 8 minutek... ještě jsem ani nestihla zadat do GPS souřadnice nálezu a ona utekla do lesa a začala štěkat u dalšího nálezu... za práci dostala neuvěřitelných 100 bodů (plný počet). Po povinném 40 minutovém odpočinku jsme vyrazily do druhého terénu o rozloze 100x300 m. Na jeho prohledání jsme měly opět 40 minut. Terén byl ovšem takřka neprůchozí (moje nohy jsou toho svědkem - pobodané od ostružin přes kalhoty od shora dolů) a v něm se ukrývaly tři osoby, z toho jedna ve výšce. Aywy vše našla za 23 minut. Ale druhé dva nálezy byly na opačném konci, než jsme začaly, tak to bylo trochu více na nervy. Pomohla jsem jí samozřejmě i já nepanikařila jsem a nekecala jsem jí do toho a nechala ji pracovat. Ztratily jsme ve druhém speciálu jeden bod u osoby ve výšce za "méně důrazné štěkání" (figurant je na poslední fotce). To, že se jednalo o zkoušku náročnou jsem pochopila, až když žádný z našich soupeřů nenašel všechny nálezy.... Vedoucí naší brigády s námi samozřejmě s námi počítá do pátrání, pokud někdo naši brigádu osloví s žádostí o pomoc. Tak snad se v tomto školním roce podaří více pomáhat, tak jak jsem vždy chtěla. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama