Srpen 2015

Aywy vyhrála Český pohár ZTV i v roce 2015

30. srpna 2015 v 19:26 | kajan |  Aywy z Ohromujícího světa
29.8.2015 Aywy potvrdila po roce zkoušku ZTV 3 a oproti loňsku se zlepšila bodově (zkoušku složila se ztrátou jediného bodu)! Dostala pohár za 1. místo, pohár za nejlepší speciál a CACT.
Zkouška ZTV 3 je nejvyšší záchranářskou zkouškou plošného vyhledávání podle národního zkušebního řádu. Jedná se o zkoušku speciální určenou pro kontrolu psovodů nasazovaných do terénu a zkoušku pohotovostní jednotky. Pohár byl dosud organizován jen podle zkoušky ZTV2 (také podle této zkoušky jsme ho vyhrály v roce 2013). V roce 2014 jsme se ho nemohly účastnit, protože už jsme měly složenou zkoušku ZTV3 a nepřihlásili se další zájemci o pohár v této kategorii.

Je to náš životní výkon, tak si dovolím se trochu pochlubit a rozepsat. Nejlepší na celé akci bylo to, že mi zkouška připadala do začátku do konce snadná a jednoduchá a ještě jsem se rozhodčí ptala, jak určí vítěze, když všichni psi budou mít 5 nálezů... Své soupeře totiž dobře znám a mám je moc ráda a jsou to skvělé záchranářské týmy. Ale nakonec jsme vše našly jen my s Aywy. První speciál byl 100x200 m rozlehlý se dvěma vzorky (jeden ve výšce). Na prohledání je 40 minut. Aywy ovšem na práci potřebovala jen 12 minut, a to včetně vyhledání terénu v lese (můj úkol podle GPS), zaznamenání nálezů do GPS a hlášení souřadnic a návratu. Čili vyčuchala to tak za 8 minutek... ještě jsem ani nestihla zadat do GPS souřadnice nálezu a ona utekla do lesa a začala štěkat u dalšího nálezu... za práci dostala neuvěřitelných 100 bodů (plný počet). Po povinném 40 minutovém odpočinku jsme vyrazily do druhého terénu o rozloze 100x300 m. Na jeho prohledání jsme měly opět 40 minut. Terén byl ovšem takřka neprůchozí (moje nohy jsou toho svědkem - pobodané od ostružin přes kalhoty od shora dolů) a v něm se ukrývaly tři osoby, z toho jedna ve výšce. Aywy vše našla za 23 minut. Ale druhé dva nálezy byly na opačném konci, než jsme začaly, tak to bylo trochu více na nervy. Pomohla jsem jí samozřejmě i já nepanikařila jsem a nekecala jsem jí do toho a nechala ji pracovat. Ztratily jsme ve druhém speciálu jeden bod u osoby ve výšce za "méně důrazné štěkání" (figurant je na poslední fotce). To, že se jednalo o zkoušku náročnou jsem pochopila, až když žádný z našich soupeřů nenašel všechny nálezy.... Vedoucí naší brigády s námi samozřejmě s námi počítá do pátrání, pokud někdo naši brigádu osloví s žádostí o pomoc. Tak snad se v tomto školním roce podaří více pomáhat, tak jak jsem vždy chtěla.
IMZ Kaznějov, Berounka, Skuhrov

24. srpna 2015 v 14:23 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
20.8. - 23.8. 2015
Opět jsme se s Aywy zúčastnily odborné přípravy kynologů předurčených pro záchranné a vyhledávací práce podle rozdělovníku MV.
Tentokrát splutí řeky Berounky se sutinovým tréninkem. Název akce zní báječně a báječná byla i sama akce. Vyšlo nám dokonce i počasí, takže velká spokojenost. Seznámila jsem se s prima lidmi a obnovila přátelství. Jsou to lidé, se kterými bych se potenciálně mohla potkat u zásahů. Většinou hasiči či policisté. Je skvělé, že jsme se poznali a že jsme poznali i své psy. Také jsme si s Aywy báječně zahledaly. Aywy tentokrát nejen krásně nacházela, ale také úplně suprově značila. Byla jsem s ní moc spokojená. Pracovala samostatně i na zcela neznámém terénu ve Skuhrově, kde si například vyběhla do druhého patra a vyštěkala výšku nebo označila člověka sedícího několik metrů pod sutinou ve sklepení na židli. Jak já doufám, že se nám podzimní atesty povedou. Má na to a snad by ještě ty dva roky byla schopná pomáhat a jezdit hledat.Kaznějov - mezi hledáním

Jo také jsme si vyzkoušely doběhnutí na místo hledání jen s batůžkem (daleko od auta), stavění velkého stanu se třemi ložnicemi a některé další dovednosti. Plutí po Berounce bylo jako dejavi, protože jsem jí jela naposledy před více než 30 lety. Přesto jsem si vzpomněla na různé detaily (na tomhle místě jsem drhla připálený kotlík). Romantika. Na raftu se mnou plul Marek s dobrmanem a Petr se šíleným německým ovčákem (a jeden den náš Kuba), což byla prima společnost.Naše tábořiště Ahoooj v Roztokách u Rakovníka.


Společné foto s borderáčkem Blečkem a dalšími pejsky po nafukování člunů.


Skuhrov - před hledáním.

Pátrání po pohřešovaném muži

16. srpna 2015 v 18:25 | kajan |  Aywy z Ohromujícího světa
15.8.2015 jsme se s Aywy zapojily společně s dalšími psovody z naší brigády do pátrání po pohřešovaném muži v Mníšku pod Brdy. I když Aywy pomalu jde do let, pracovala - v horku, dusnu a středně těžkém terénu - s ohromným nasazením. Více o zmizelém zde či zde nebo zde Pohřešovaný se zatím nenašel.