Neplánovaní, nechtění, nemilovaní (ale jen na začátku) aneb chovatelský poklesek

20. července 2015 v 14:24 | kajan |  Chov
Míša se mne 17. dubna zeptala: "Je těžké uklídat psa fenu v jedné domácnosti, aby neměli neplánovaná štěňata?"

Odpověděla jsem: "Vůbec ne, nikdy jsme neměli problém. Korálek s námi bydlel 6 let a vždy jsme ho uhlídali." Pýcha předchází pád. Už druhý den se nám povedlo pustit hárající Bessinku k Nokedovi. Tedy pustit... to zase ne... pesani vyvinuli značné úsilí a dovednost.... náhoda hrála taky....

Bessi byla celý den v pokojové kleci, bylo mi jí líto, tak jsem si ji vzala k sobě do kuchyně a povídala si s ní (Noked byl zavřený v ložnici). Po chvíli jsem si odskočila pro bylinky na zahradu a Bessi jsem v kuchyni zamkla. Jenže mezitím přišla Ester ze školy, ale nepozdravila mne, tak jsem o ní nevěděla. Ester podnikla cestu k lednici a s talířem plným jídla odešla do svého pokoje. Dveře zavřela, ale nezamkla. Bessi totiž ležela pod lavicí a byla úplně potichu a dělala, že tam nikdo není. Jakmile Ester odešla, Bessi si dveře otevřela, tiše vyběhla do patra, otevřela dveře do ložnice k Nokedovi.

Já jsem se vrátila po chvilce a jak jsem viděla Esterčiny boty v předsíni, letěla jsem do kuchyně a do ložnice. Našla jsem Bessi - po nejvíce 10 - 15 minutách - s Nokedem v ložnici. Tvářili se provinile, ale spojení už nebyli.

Trochu jsme se báli, že budou neplánovaní kříženci, ale ne zase moc. Obvykle je kolem krytí hodně práce... S Miou jsme byli u ženicha vloni, nezabřezla. Letos jsme si ho vypůjčili, 3x byli spojení a opět nezabřezla. S Baffi jsme byli letos tři dny v Rakousku a nepovedlo se spojení psů. Jeli jsme za českým psem, který ji konečně nakryl a druhý den znovu. Prostě znáte to, krytí není jen tak. Prvničkám se musí pomáhat, chce to čas atd.

Ultrazvuk v květnu nás tedy dost zaskočil: Baffi březí není, Bessi ano (veterinář se docela chechtal a já se hroutila).

16.6.2015 se tedy u nás narodilo 6 kříženců

Co se štěňátky? Oba rodiče mají všemožná vyšetření s perfektními výsledky a jsou absolutně nepříbuzní (vždyť tatínek pochází z Jeruzaléma). Štěňátka by mohla být zdravá a pracovitá. Je to F1 generace, která obvykle vlastnostmi předčí generaci rodičů. A jsou to první vnoučátka mé Aywy! Nechali jsme je tedy narodit a žít. Štěňátka pochopitelně nejsou určena k dalšímu chovu. To bude uvedeno i ve smlouvě. O zájemce naštěstí není nouze. Po 2 dnech inzerování máme tři štěňátka rezervovaná a rodiny, které si je berou jsou moc prima. Tak ještě pro zbývající 3.

Štěňátka budou k odběru od 7 týdnů. V té době budou 2x odčervená a 1x očkovaná.

Zrzek Bonnie - rezervovaný (červenobílý pes, bude bydlet v Praze, rodinný společník důchodců se zkušeností se psy, zahrada)



Tlusťoušek Rubínek (pes) - ?


Stopař (pes) - ? dle mne nejlepší pes z vrhu, vhodný na výcvik, ráda bych ho dala aktivním majitelům



Zebřička - mahagonově hnědobílá fenka - rezervovaná, bude bydlet v Praze ve velice příjemné rodině, bude mít stálou pozornost tatínka v důchodu, maminka a dcera budouc cvičit, mají zkušenosti se psy, zahradu


Tečka (černobílá fenka - rezervovaná) - bude pracovat na farmě jako pastevecký pes, zaučí ji stárnoucí 10letý pes



Maggie - mahagonově hnědá fenka - volná

 


Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 20. července 2015 v 14:38 | Reagovat

sice neplanovane, ale nadherne šteniatka! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama