Duben 2015

Máme štěňátka Kanaánského psa

15. dubna 2015 v 18:07 | Kateřina Jančaříková |  CHS Storytelling - naše odchovy
Vrh A se narodil mezi půnocí a 6:17 h ráno ve středu 15.4.2015. Právě na narozeniny Evy Šlapákové od tatínka vrhu Doleva de Solemel. Fotky zde.

Boy 1 (červený s více bílými packami a bílým koncem ocásku) a Girl 1 bílá s flíčky jsem objevila v 2:20 při noční kontrole Sangie. Porodní váha Boy 1 je 450 g. Porodní váha Girl 1 je 445g.
Ostatní už jsem rodila s ní.
Girl 2 (celá bílá či krémová se narodila ve 2:40), porodní váha 370 g.
Boy 2 red (červený, bez bílé špičky ocásku) se narodil ve 4:24. Porodní váha 445g.
Girl 3 (červená s bílými znaky a bílou špičkou ocásku) se narodila v 5:30. Porodní váha 420g.
a
Boy 3 (bílý s jedním flíčkem na oku) se narodil v 6:17, porodní váha 390g.


Pak jsem Sangie vyvenčila (ano, proti její vůli, ona mi na oplátku málem utrhla ruku, jak po vyčurání vyrazila zpět), zapla jsem jí topení, protože se celá třásla (a to chtěla rodit v noře, trubka) a běžela jsem do práce. Štěňátka hlídal Tonda s Joelem a Jakubem. I tak jsem nervozně volala několikrát domů. Kupodivu se mi učilo dobře a udržela jsem se a studenty jsem neobtěžovala zážitky z porodu.

Sangie je velice vzorná, byť poněkud úzkostlivá maminka. Zatím je nervozní, když si štěňátka beru do ruky já. Návštěvy ke štěňátkům určitě příští týden zvát nebudeme. Ale vše budeme dokumentovat a nikdo nebude bez informací. Fenky jsou - zdá se - všechny předběžně zadané. Plus mám jednoho náhradníka-zájemce o fenku. Zatím nemám samozřejmě vybrané zálohy, takže je možné hlásit jako náhradník.

U kluků vlastně pořádně nevím, komunikuji s několika lidmi, ale předpokládám, že z nich tři řádní zájemci nebudou a tím pádem bude nějaký kluk či kluci k mání pro zodpovědné a vážné zájemce.A zrovna dnes mi přišlo dokončené video o plemeni zde

Článek

9. dubna 2015 v 16:09 | Kateřina Jančaříková |  KYNOLOGICKÉ TEXTY A ESEJE
Zde je dostupná zpráva z Mezinárodní konference Kanaánských psů. Jsem ráda, že redakce Eretz jeví o plemeno setrvalý zájem.

Již brzy budeme mít štěňátka!

9. dubna 2015 v 16:05 | kajan |  KANAÁNŠTÍ PSI
JIž za několik dnů se nám mají narodit štěňátka Kanaánského psa. Maminka Sangie se připravuje velice usilovně a já už začínám být zvědavá (o zájemcích o štěně ani nemluvě). Bude jich dost pro všechny?

Doufám, že porod vyjde časově dobře - musím v příštím týdnu taky někdy do práce...úúú. Šeptám Sangince do ucha "v úterý, v úterý nebo ve čtvrtek... v pondělí neeee!" apod. Snad poslechne.

Více o plemeni a štěňátkách naleznete na speciálních webových stránkách