Hra o čipy

5. února 2015 v 18:22 | kajan |  KYNOLOGICKÉ TEXTY A ESEJE
V minulém týdnu jsme museli narychlo přečipovat Bessi i Baffi.
To, že Bessice čip nepípá, jsme zjistili na bonitaci, kde ji asi 6x zkoušeli čip najít, že to úplně vzdali. Chudák Bessi byla trpělivá, ale samozřejmě raději dělá něco jiného, než se nechává ošahávat čtečkou před zraky tolika psů a lidí....


Při příležitosti vynucené návštěvy veterináře jsme vzali na kontrolu čipu na veterinu i Baffi. Ani ona neměla čip čitelný. Obě tedy dostaly čip nový a čeká nás cesta na ČMKU kvůlivá přehlášení. Ještě tedy nevím, jak se to úplně dělá... a to chceme na krytí do zahraničí, tak bychom asi neměli moc dlouho váhat, že? Ale vlastně Europas má již předělaný. Tak nevím. Rozhodně jsme jeli na veterinu do Prahy a zpět a ještě nás čeká to ČMKU. Dva půldny, které jsme mohli strávit jinak. Ale alespoň je to zdarma.

A nejsme sami. Napsala jsem chovatelům našich štěňat a zjistila jsem, že Brundibár už má čip vyměněný a ostatní psi z B vrhu měli již někdy s přečtením čipu problémy. Dále jsem zjistila, že i když se o tom, že je série 9000 vadná, vědělo od roku 2012, tak v roce 2014 klidně veterinář naše groenedaely a grisky z A vrhu BO načipoval čipy z této série. Takže je čekají taky problémy.

Hlavně, že máme skvělou techniku, že?

A naše holky mají v sobě dva čipy. A pokud každé dva roky budou muset dostat čipy nové, tak za svůj život jich můžou mít třeba 8!

Co mne těší je, že čip z Izraele pípá. Jak bychom tohle řešili, to nevím. Bessi a Baffi si veterináři i lidé v klubu pamatují.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama