Podzimní přírůstky na našem dvorečku

27. listopadu 2014 v 10:59 | kajan |  Jiná zvířátka
Na našem dvorečku jsme se už nějakou dobu připravili na zimu. Zazimovala jsem kytky, uklidili jsme bazén a trampolínu. Rozloučili jsme se s babím létem. Ale celkem je třeba říci, že se letošní podzim vydařil. V letošním roce jsem ukončila chov králíků. Nemám nervy na jejich nemoce a nutnost je rychle zabít, než sami zemřou. Zato jsem se rozhodla rozšířit chovy drůbeže, kterým se u nás daří.
Proto jsem se na Chovatele vybravila vyzbrojena pytlem a krabicí. Jakmile jsem uviděla tyto sebritky, rozhodla jsem se, že budou moje. Povedlo se mi prodejce umluvit, aby mi prodal i druhou slepičku, takže jsem získala 1+2 kmen. Zatím bydlí ve voliéře a zvykají si.


Také se mi povedlo koupit hedvábničky, po kterých jsem již delší dobu pokukovala. Trochu mne zarazila vyšší cena (jedna hedvábnička stála jako všechny tři sebritky), ale šla jsem do toho. Jsou krásné, ne?


No a také jsem se rozhodla, že se mi stýská po černé variantě antverpských vousáčů. Ještě vloni jsem si myslela, že je nechci a darovala je sousedovi. Tomu se moc líbili a povedlo se mu strčit jejich vajíčka pod kvokající slepici (velkou) a vychoval 10 kuřátek. Z nich mi 6 donesl. Výměnou za křepelčí kmen 1+1 (mám skoro samé kohouty). Jenže mezi těch 6 černých přidal i ty křepelčí, ale totálně ostříhané a k nepoznání.. jenže slepička měla kroužek,takže jsem to samozřejmě poznala. Prý se spetl při chytání po tmě. Takže zase poputují zpátky. Asi.
V akždé případě mám malé plivníčky. Ale nejsou tak hezké, jako byli ti moji, protože jim ostříhali křídla i ocasy, aby nepoletovali...a někteří ani nejsou tak úžasně leskle černí. Nicméně je mám a vychovám si další pěkné.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama