První vítězství na výstavě

10. října 2014 v 20:17 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
V sobotu 4.10.2014 jsme byli na Klubové výstavě Klubu chovatelů málopočetných plemen psů. Byla to Nokedova první výstava v ČR (v Izraeli již na jedné jako štěně byl) a Sanginčina třetí a moje osmá v životě.
Na první jsme byly s mámou s Bradem (malý knírač p+s, oficiálně Brix Div), to mně byxlo asi 8 let a známka "dobrý" mno hodně mrzela. Brad byl hodně tmavý, vlastně skoro černostříbřitý mk, ale tehdy to nebyla uznaná varianta. Taky mu chyběl řezák, takže nebyl puštěn do chovu.
Na druhé výstavě jsem byla až o cca 30 let později s Aywy ve třídě štěňat. Aywy dostala známku "nadějná". Na třetí výstavě jsem byla na klubové s Korálkem a s Aywy - oba doslali velmi dobrou. Na čtvrté výstavě jsem byla s Miou (podmínka chovnosti) - Mia získala velmi dobrou. Na páté výstavě jsem byla s Korálkem a s Any (potřebovala pro chovnost). Korálka jsem svěřila kamarádce Kláře, která umí předvádět na výstavě (začala jsem chápat, že je někde chyba). Klára s Korálkem získala mou první výbornou (V4). Zcela nečekaně jsem i já s Any vyběhala první výbornou (mopu první výbornou v životě). Na páté výstavě jsem byla s Orfi a zcela nečekaně jsme měli V1. Úžasné. Pak jsem zjistila, že mi vlastně mohli dát tituli, ale nedali. Aha! zase něco špatně. Na šesté výstavě jsem byla se Sangie. Popravdě jsem čekala, že nějaký titul získá, protože je to vzácné plemeno. Ale nic. VD, protože se bála netrpělivé rozhodčí. Smutný začátek výstavní kariéry, protože si odnesla špatnou zkušenost. Na sedmou výstavu jsme vyrazili na krajskou, kde je možné parkovat v areálu. Jen tak pro dobrou zkušenost. Sangie, Koral, Bessi - všichni VD, i když všichni byli v kruhu sami. Hm. No prostě na výstavy nemám. Proto na osmou výstavu jsme jeli jen proto, že je třeba V či VD k bonitaci Kanaánců. Sangie by měla mít miminka v příštím roce. A vzala jsem i Nokeda, i když ještě není zcela zvyklý na nás a na Čechy, jako že to zkusím sfouknout při jednom... a taky Korálka (původní plán byl, že nám Dan pomůže s Kanaánci, nakonec byl Korálek sám a museli jsme ho předvádět my). Oba Kanaánci se chovali podle očekávání. Místy bázlivě, místy si vzpomněli na trénink (no ano, už jsem pochopila, že je třeba psi na výstavy trénovat). No a představte si - oba dostali nejen výbornou, ale taky různé tituly. Noked vyhrál soutěž juniorů (tituly V1, CAJC, BOJ, Klubový vítěz mladých). Sangie dostala nejen V1, ale také Klubového vítěze a CAC (musela jsem se ty tituly dlouho učit). No a poháry a zápis do PP a závěrečné soutěže, kde jsem se úplně ztratila, protože jsem na nich nikdy nebyla. Bylo to vlastně radostné. Náš kamarád Dolev vyhrál nad Sangie zcela zaslouženě titul BOB. Sangie chybí k uchovnění už jen bonitace. Nokedovi rentgeny a bonitace. Snad zase o krok blíž k cíli.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama