Orfi - poprvé přešla vysoký žebřík

25. října 2014 v 13:00 | kajan |  Orfi - jak rostu a tréninkový deníček
Dnes Orfi poprvé přešla vysoký záchranářský žebřík. A hned perfektně, bez propadávání a vynechávání špriclek. Umí tedy všechny záchranářské překážky. Ano, není to zase tak velké vítězství v jejích 3 letech (Sangie udělala žebřík o půl roku dříve a to je o dost mladší), ale prostě to je tak, že Orfi má nejhorší motoriku z mých i našich psů. A je to pro nás dnes velký úspěch. Ona sama měla velikou radost, že to překonala své strachy a rozklepaná kolena. Chudinka si nevěřila a v posledních dnech a týdnech to byl spíše psychický blok, než skutečné problémy s morotikou, protože na motirice jsme tvrdě pracovaly.
Proč ji má či měla tak špatnou nevím. Určitě jí nepomáhá velikost a čtvercový formát. Taky měla v necelém půl roce ošklivý úraz polštářku levé zadní packy a packa byla dlouho po té citlivá. Ale asi největší roli hraje to, že je to taková princeznička. Vlastně měla docela problémy se všemi překážkami a postupně jsme je odbourávaly viz starší historky zde.
Delší dobu nám to jistě trvá i proto, že pracuji pozitivní metodou a že psy k výkonu nenutím násilím ani za pomoci vodítka. Prostě jim vysvětlím, co chci a když to udělají, dostanou odměnu. Nebavilo by mne psa přes žebřík nějak přetahovat nebo ho strkat do vody, aby se odvážil skočit ze člunu. Některé dílčí cviky nám proto trvají déle. Celkově ale - věřím tomu - máme se psy lepší vztah a oni pak v zátěži podávají lepší výkony.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama