Noked je u nás dva měsíce

11. září 2014 v 22:15 | kajan


Noked se stále zlepšuje. V posledních dnech na mne usilovně vrtí ocáskem, když se k němu blížím. Pelíšek má stále pod mým pracovním stolem. Už mnohokrát ze zahrady přišel na zavolání. Taky přijde na volání z jedné zahrady do druhé - prochází se mnou brankami tam i zpět.
Venku chodíme či většinou spíše běháme na dlouhém vodítku. Bojím se stále ho pouštět na volno. Tyto procházky má moc rád. A už z nich má takovýrituál. Trpělivě sedí u branky, než vše nachystám a obléknu ho do psotroje. Nachodíme či naběháme vždy několik kilometrů, a to 3-5 x denně = moje kondice na atesty bude letos velká.
Před časem mi Noked utekl na ulici, strašně jsem se lekla - bála jsme se, že uteče směr východ, Jeruzalém a už ho nikdy neuvidím. Stačilo se uklidnit, zavolat ho a on se vrátil. Od té doby mu více důvěřuji. Sice nechodí na zavolání ke mně tak, abych se ho mohla venku dotýkat, ale chce být se mnou a chodí za mnou v okruhu. Dnes taky chodil skoro u nohy na pamlsek, který jsem držela v ruce. Učí se od psic - kouká, co psice dělají a přemýšlí a napodobuje je.

Výborné je, že mám i prostor, kde ho mohu vypustit. Připravuji Aywy, Orfi a Sangie na zkoušky na cvičáku ZKO Lysá. Po výcviku pustím holky a Nokeda, aby se proběhli. Noked si to moc a moc užívá. Doma na zahradě (asi kvůli kočkám či husám) si s holkama nehraje. Ale, i když běhá a hraje si, stále na mne kouká. Sleduje, co dělám, kam jdu, prostě si mne hlídá. Je vázán na lidi a začíná mne poctívat důvěrou... je to ochočování, jak z Malého prince (Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry).


Tu se objevila liška.
"Dobrý den," řekla.
"Dobrý den", zdvořile odpověděl malý princ. Obrátil se, ale nic neviděl.
"Jsem tady, pod jabloní...," řekl ten hlas.
"Kdo jsi?" zeptal se malý princ. "Jsi moc hezká..."
"Jsem liška," řekla liška.
"Pojď si se mnou hrát," navrhl jí malý princ. "Jsem tak smutný..."
"Nemohu si s tebou hrát," namítla liška. Nejsem ochočena.
"Ó promiň," řekl malý princ.


Je to taková hluboká jásavá radost, že Noked si se mnou začíná hrát!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama