MT ve frekvenci

15. září 2014 v 21:05 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
V sobotu a v neděli jsme jeli po delší době trénovat s Lubošem Satorou do Kolína. Trénink se odehrával ve městě, ve velice frekventovaném parku u zimního stadiónu a v přilehlých ulicích.
V sobotu jsem byla velice nadšená. Orfi i Sangie (o Bessince nemluvě - ta také) pracovaly v nezvyklém prostředí perfektně. Kromě motivačních sekvencí měly obě poměrně náročné pátrání ve velice frekventovaném a rušném prostředí a obě se ho zhostily s velkou chutí a úspěšně vše našly.
Obě šly přes most (tj. prostor, kudy chodí stovky lidí, psů apod.). Obě si pach kladeče udržely v hlavě a za msotem našly a označily kladeče. Orfi se mi podařilo natočit.

Škoda, že jsme v neděli nezůstali doma. Obě byly po sobotě tak utahané, že jejich výkonnost šla rychle dolů. Sangie v podstatě nebyla schopná žádné větší práce, motivačky dělala pomalu a opatrně, došlo u ní k regresi (nepřijímala pamlsky od cizích lidí, což už hodně dlouho neřešila). Orfi byla schopná celé nedělní dopoledne řádně pracovat. Ve 14 hodin to zabalila i ona. No z toho plyne jasné poučení pro příště - méně je někdy více. Teprve po té, co holky byly takhle vyřízené, jsem si uvědomila, jak moc je pro ně prostředí parku náročné. V lese jsou obě schopné pracovat několik dnů bez snížení výkonnosti. A tady ve městě tak rychle zvadly. Prostě - příště to musím udělat jinak.

Noked si oba dny užil vrchovatě. Byl s námi na socializaci. Většina trénujících psů byly feny, jedna dokonce hárala (to se mu moooc líbilo, klapal hubou). Projevil velký zájem o práci jiných psů. Za dvěma psy mne vytáhl na šňůře od pachovky k figurantovi.

Aywy zůstala v sobotu doma. V neděli měla jeden nýástřel a jedno krátké hledání. Obě krásně a s chutí vypracované.Na fotografiích to vypadá jako opravdová práce, ale nebyla. Noked zatím není trénovaný. Jen projevuje zájem a chová se skoro jako by trénovaný byl :-). Samozřejmě nedojde až k figurantovi (ne na kontakt) a také si od něj nevezme pamlsek. Tedy od Amči ano ... Rozhodně jeho zájem o stopování je veliký. Myslím, že mu skutečně došlo, co ostatní psi dělali a je připraven brzy začít také. Myrna mi ho dobře vybrala.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama