Srpen 2014

3. výkonnostní třída SZBK

31. srpna 2014 v 20:23 | kajan
30.8.2014 mi byla - slavnostně, před nastoupenou jednotkou - udělena 3. výkonnostní třída Svazu záchranných brigád České republiky.
To byl tedy fofr! Od složení klíčové zkoušky uplynulo sotva 14 dnů. Mám radost, samozřejmě!

Aywy díky!

Rušný den

26. srpna 2014 v 21:29 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes jsme měli celkem rušný den. Normální venčení nepočítaje.... Dopoledne jsem se málem zhroutila, protože Noked mi proběhl mezi nohama brankou, když jsem se bavila s maminkou souseda (rok jsem ji neviděla, tak jsem se do rozhovoru zabrala a Noked toho využil a vyrazil na další procházku). Já se hroutila, že mám po psovi, že vzal směr východ, Jeruzalém, ale stačilo přestat panikařit a Nokeda zavolat a zase proběhl brankou zpátky. Aha! Pak jsem naložila své psy a jela za Klárou), která mi začala předávat zkušenosti jak vystavovat (pochopila jsem, že bez řádné přípravy nemáme šanci na V). Na Orfi jsem se učila, co a jak. A pak si to zkusila na Sangie a Nokedovi. Sangie lépe běhá a předvádí postoj, Noked lépe ukazuje zuby. No je to věda... Ale první lekce za námi, doma budeme pilně trénovat a už se těším na lekci další. Kláro bylo to super. Odpoledne jsme vyrazili na záchranářský trénink. Měli s námi jet nejrůznější začátečníci, ale vytrvalý déšť je všechny odradil. Takže jsme se sešli ve složení stálé party. Orfi zůstala doma kvůli bolavé pacce. Noked měl premiéru. Ale ano, byla to hlavně opět socializace. Aywy měla jen kratičké motivační hledání a jeden nástřel. Baffince a Ester jsem připravila vytrvalostní zkoušku. Obstály skvěle, hledaly 7 minut a pak Baffi suprově označila figuranta. Můžeme jí příště zvýšit laťku. Sangie měla dva traily. Vše našla, hezky, hezky se soustředila na figuranta. Při prvním měla pomalejší start (potřebovala se vyčurat). Nokedek hledal Tondu, ale nemá z toho ještě rozum. Nicméně běh za Tondou se mu líbil. Málem jsem skončila na zadku v blátě, jak letěl rychle. Večer trávím u počítače a Noked je pod mýma nohama a luští psí hlavolamy - stále rychleji a s větší chutí. No a já píšu kynologické články, které si vyžádal jeden časopis.

Dva volní pejsci po Korálkovi

24. srpna 2014 v 17:01 | kajan |  Koral - velký přítel
V CHS Heavenly Love jsou volní dva třítýdenní černobílý pejsci, synové našeho Korálka (Koral Rubíové srdce) a Angie. Obě fenky jsou zamluvené. Jedna pojede až do Estonska. Jeden pejsek pojede do Polska. Kam asi se dostanou ti volní?


Korálek a Chalva mají štěňátka

24. srpna 2014 v 16:53 | kajan |  Koral - velký přítel
Náš Korálek (Koral Rubínové srdce) a Chalva z Nečtinského Podhradí mají v ChS Wendaja krásná štěňátka. Narodila se 22.8.2014. Celkem 7 kousků. Je to vrh G. Narodili se čtyři psi a tři feny. Všichni jsou trikolorní. A mají hezky syté barvičky a velice málo bílé v obličeji. Vše v pořádku. Doporučujeme vážným zájemcům o plemeno. Koral a Chalva jsou úžasná dvojka.
Fotky sledujte v odkazech.

MT trénink Klánovice

21. srpna 2014 v 9:13 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Včera večer příjemný a užitečný trénink mantrailingu - praktického stopování v Klánovickém lese. Moc se to povedlo. Velikou radost mi udělala Sangie, která v těžkém, hodně zapachovaném a poměrně rušné, (maminky s dětmi, peskaři, houbaři, běžci, cykisti) terénu, vypracovala motivační trai i dva dlouhé traily s lomy výborně. Dokonce při hárání - takže trail pro ni byl důležitější, než hledání ženicha :-) (hledat ženicha začala samozřejmě hned, jak dostala odměnu od figuranta). Musím napsat i to, že figuranti pro ni byli cizí - na Petru šla pře asi osmi měsíci, na další dvě figurantky nikdy. A bez problémů je hledala a i k nim došla vzala si od nich (cizích lidí) odměnu. Čili prokázala velký pokrok. Kde je ten pejsek, co se bál cizích lidí? Taky ani jednou nezavrčela na přítomné feny. Že by se začala vracet práce do ní vložená. Pracuje pomaleji, než borderky, ale zato neblázní, jde pečlivěji. A velice dobře umí řešit složité situace sama, přirozenými cestami. Radost mi udělala (velikou) také Orfi, která dlouho na trailu nebyla (rodičovská) a přesto se hned chytila a pracovala. Jeden trail měla opravdu těžký - ošklivým terénem, kde se mi v porostu zasekávala stopovačka a cukalo jí to. Nenechala se odradit a šla přímo po stopě k figurantovi. Myslím, že tento trail byl na úrovni ZSS1 (jen bez předmětů) a mám tedy o čem uvažovat. Hned si zkusím přeměty a když tak se někam nahlásíme. Aywy jsem vytáhla nakonec jednou také - ve volné chvíli jsme jí udělali dlouhý trail. Figuranta našla, i když byl zcela jinde, než jsme se domluvily a já ji strhávala :-). Aywy ovšem našla i spoustu dalších věcí - pachovku jiného trailu i stopy z jiného trailu :-)ú o všem mi pověděla cestou ke svému figurantovi... Pejsci ostatní pracovali taky moc pěkně. Udělalo mi radost figurovat milé a nadějné fenečce malého knírače, pozorovat při práci královskou pudlici. Za naši rodinu byl samozřejmě i Tonda s Bessi. A také Ester s Baffi, která dělala klasické plochy. Za příjemnou společnost děkuju všem zúčastněným!!! Doufám, že si to někdy zopakujeme. Fotky jsme žel nestihli. Byl to frmol.

---
V neděli 17.8. jsme si také byli zacvičit - v Lysé nad Labem. Sangie dělala traily. Vypracovala je oba hezky, ale startovala se začucháváním se do jiných pachů, pomalu. Teprve po několika metrech se rozešla a letěla po trailu. Orfi plochy - dobrá práce. Aywy motivační kolo za odměnu po zkoušce. Baffi s Ester plochy. Tonda s Bessi oboje. Ještě s námi byla Eva s Axou a Radek s Any. Axa byla poprvé a je to mrně, tak měla hledání jen své paničky a paničce jsme ukázali jak na to. Any je už profesionálka, jde o to ji udržet v kondici a ukazovat jí nové situace (ano, hledá se i na n hromadě kompostu apod.). Krátké, příjemné.

Aywy složila ZTV 3

16. srpna 2014 v 17:19 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes se mi s Aywy povedlo složit napoprvé vrcholovou záchranářskou zkoušku ZTV3. Je to nejvyšší záchranářská zkouška ve vyhledávání v plochách podle národního zkušebního řádu. Podařilo se mi tentokrát její výkon, který je již několik let stabilní, nepokazit, GPS mi fungovala skvěle, terén jsem našla a nepřeběhla :-), vše jsem řádně do GPS zadala, do vysílačky nahlásila. Vše v limitu. Aywy je skvělá a nejlepší. A dnes nám i štěstí přálo (hlavně počasí, nebylo vedro). Tuhle zkoušku má zatím v České republice jen necelá desítka psů, je to vrchol v záchranářské disciplíně plochy.
Takhle vedla naše cesta: ZZZ 30.8.2008, 6.9.2009 ZTV1, 9.-10.7.2010 Český pohár ZTV 4. místo (podle ZTV 2 zkouška nesložena), 29.6.2011 ZTV 2, 24.8.2013 Český pohár ZTV 1 místo (podle ZTV2, zkouška složena) a dnes 16.8.2014 ZTV 3. A mělo to i pár neúspěchů: 1x nepovedené ZTV 1, 2x neúspěšný pokus o ZTV 2, zkoušky ZTV 3 byly vloni zrušeny pro nedostatek zájemců, naštěstí jsme je zvládly napoprvé. Cestou jsme složily taky další zkoušky, nejvíc dalších máme v sutinách (složena ZZP 2, nominace na atesty, 2. místo v poháru ČEZ 2013). A odchovaly dva krásné a zdravé a šikovné vrhy štěňátek. Držte nám palce na plošné testy, na které snad budeme pozváni na podzim 2014.