První letošní úroda - óda na jahody

5. června 2014 v 16:14 | kajan |  ZAHRADA
Dnes jsme sklidili pátý kilogram jahod z naší malé jahodové plantáže. Tý jo! Jahody se šlehačkou! Jahody s cukrem a se smetanou. Jahody se zmrzlinou. A pro všechny - to je nás 6 - každý den. A ani to nebyla s jahodami nijak velká práce. Toník mi udělal hezký záhonek, pokrytý fólií a ohraničený opukou. No ano, taky tam skoro denně zajdu a něco vytrhnu, ale netrávím tam hodiny. Je to spíš relaxace.
...
Vzpomínám na dětství, kdy babička taky pěstovala jahody. Měla asi 5 x větší plochu. Chudák se na tom nadřela. Tehdy nebyly fólie, vše musela stále plít. Já ji pomáhala jen se sklizní. Hrdě jsem denně chodila sklízet jahody a připadala jsem si, že "pracuji". Ovšem sklizeň byla na Šumavě později - až začátkem července. A pak jsem vyrostla, bylo mi 14 a přestala jsem mít začátkem července čas (jezdila jsem na vodu, na tábory, do hor) a babičku to tak moc mrzelo, že nebudu u ní, když dozrávají jahody. Párkrát jsem místo babičky plela, ale myslím, že mi to moc nešlo, hlavně jsem tam nebyla tak často, abych ji nahradila. Babička to zkoušela na sesličce, kterou si poponášela, ale zvládala to stále méně... a pak to vše nějak zarostlo a ztratilo se...
---
A po 30 letech zase jahody z vlastního záhonku. Štěstí je červené.

---
Celkem jsem v roce 2014 sklidili našeho malého záhonku cca 12 kg jahod. Ovšem největší sklizeň byla v týdnu, kdy jsme byli na Spáleništi, tažke to je jen odhad.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama