Duben 2014

Domácí vejce slepičí

29. dubna 2014 v 17:58 | kajan |  Produkty a ostatní
Prodám vejce od slepic - bílá, domácí, velká. Cena 10 ks á 35,- krabička, výměnou za prázdnou krabičku či sušené pečivo sleva. Odběr Lysá u nás doma nebo na cvičáku nebo v Praze v centru či dle domluvy (na výcviku apod.)... máme jich prostě požehnaně ...

Vzácné setkání

24. dubna 2014 v 20:14 | kajan |  Kanaanka Sangie
V minulém týdnu jsem byla na cestách - putování pouští i oázami, přírodními rezervacemi i městy v Izraeli. Zážitků bylo plno. Nejen přírodovědných. Co ve stručnosti napsat? Viděla jsem vlčí a šakalí stopy v Enot Zukim. V Roš Pina jsme spali pod olivovníky a havdalu nám zpívali místní šakali. V Meronských horách jsme spali za vytí vlků. Potkala jsem spoustu toulavých i milovaných psů. Setkala jsem se s Aimee - poněkud tlustou kanaánsku holčičkou mých přátel a získala jsem si její důvěru, hrála si se mnou. Ale NEJ je setkání s paní Myrnou Shibolet, milovnicí psů, chovatelkou, mezinárodní rozhodčí a úžasnou velkorysou osobností.

Probrali jsme s Myrnou české Kanaánce a jejich chov. Také výcvik záchranářských psů (Habibi byl trénován jako pes záchranář, značení nálezkou, pak ale Myrně ruplo koleno a bylo po záchranářské kariéře). Seznámila mne i se svými podengy, které využívá jako canisterapeutické psy u dospělých autistů. Myrna nám pověděla hodně historek. Část života prožila jako manželka velvyslance Izraele a sekretářka velvyslanectví v Africe. To už měla čtyři kólie a po prověrce bezpečnosti dostala pochvalu, že díky kóliím je jejich velvyslanectví hlídáno nejlépe ze všech izraelských velvyslanectví na světě. Kóliím zůstala věrná. Chová krátkosrsté i dlouhosrsté. Jejich kólií povahu doplňuje divokostí Kanaánských psů. Nedávno si pořídila dvě fenky podenga - jediné v Izraeli.


Viděla jsem Myrniny Kanaánce. Orea, kterého přivolala zpěvavě Oreóóóóóó k plotu. A čtyři fantastická štěňátka. Dva černé psy Kali a Yahav, strakatého Nokeda a bíločernou Zivu. Jsou tak úžasně socializovaní! Chovají se úplně jako běžná štěňátka, žádný strach, žádná bázeň. Hned jsem si je podrbala. A Yahav mi nechtěl dát ani chvilku klidu, pořád se vnucoval. Myrna s nimi od 5 týdnů chodí do města, na nádraží, jezdí autobusem. Prý je to potřeba. Asi pro náš český chov poučení, abychom se tak moc nebáli infekcí a i před druhým očkováním je otrkávali venku. Jinak budou divocí a plaší.

Povahy štěňátek krystalizují

24. dubna 2014 v 19:59 | kajan |  Vrh A BOG Storytelling
Socializujeme! Už nám nestačí hojné návštěvy u nás doma, ale podle vzoru Myrny postupně beru štěňátka mezi lidi, na cestu autem, na cvičák... a žasnu, jak se jejich povahy povedly. Arwen dnes na výletě v Nymburku (v dešti) naprosto neřešila cizí prostředí a než jsem si vyndala z auta batoh, už se tahala o vodítko, hrála si s míčkem, s cizím psem - jezevčíkem a nechala se podrbat od celé řady lidí. Trochu couvla před křičícími dětmi na koloběžkách, ale hned zase vyběhla...a koukala za nimi... Hezky hezky! Axa se taky učila jezdit v autě v přepravce. Alisar je nejlepší štěně, co jsem kdy viděla - schválně bouchám do kýble a co Alisar, bez rozmyšlení se na kýbl vrhne a packama taky do něj, ostatní maličko zaváhají, než se pustí taky do hry, ale on ne. A byl se mnou (bez Orfi, zcela sám ze smečky) ve svářečské dílně. Jedna došel za mnou na volno tam a zpět, a hlavně suverénně prošel kolem svářeče, od kterého lítali jiskry, vůbec se nedivil, nebál, neřešil ho. A hned čuchal po všech rozích, ke každému došel, nechal se podrbat. Neřešil stroje, naftu... přítomní nevěřícně zírali, protože Sangie se tam stále strašně bojí... je schopná utéci sama domů... a prcek Alisar je suverénní jako dospělé Aywy a Orfi. Vůbec štěňátka hezky povahově vyšla, jen Alatně trvá aklimatizace déle. Dnes v Nymburku byla taky, ale šla do stresu a musela jsem ji hodně rozveselovat.

Štěňátkům je 7 týdnů

23. dubna 2014 v 13:33 | kajan |  Vrh A BOG Storytelling
Našim begičanům je 7 týdnů. Mají za sebou kontrolu vrhu poradkyní chovu Blankou Poláčkovou s celkovým hodnocením: standardní exteriér, přátelské, hravé povahy. Za povahu dostali speciální pochvalu Alisar, Agatha a Arwen. Všichni mají nůžkový skus. Axa má paspárek a půjde na jeho odstranění. Nikdy jsem to před tím neviděla, tak mi unikl. Agorovi jsme nenahmatali jedno varlátko - uvidíme jak to bude dál, ale už je dost pozdě, půjde levněji i kdyby mu slezlo. Jinak žádný problém. Jsem moc vděčná za prohlídku od odborníka - má to smysl. Vůbec klub chovatelů belgických ovčáků hezky funguje a lidé si v něm pomáhají. To je moc dobře.
Ari (původně Atlas, modrý obojek) okamžitě po prohlídce odjel s novými majiteli do nového domova, váží 5200 g. První zprávy jsou, že se má dobře, rychle si zvykl a mají z něj radost.Našel skvělé lidi a určitě ho ještě uvidíme. Tak mám radost. Artemis je závazně zamluvená a její lidé si ji brzy vyzvednou. Také jsou moc prima. Ostatní štěňátka pořádně inzeruji až teď - výlet do Izraele mne zdržel. Ale stál oto za to! Včera se mi ozvalo 5 zájemců, tak uvidíme, co se z toho vyklube. Jsou to milí lidé, jen jsme si ještě neplácli a někteří si nejsou jistí, že je teď tak pravá chvíle. Odpovědí na inzeráty mi chodí moc, ale mnozí lidé, co odepisují na inzeráty, jsou poněkud zvláštní, dávají dotazy např. "Kolik to stojí?" a nepodepisují se atd. Asi je sledování inzerce na internetu novodobým způsobem trávení volného času a jakousi zvrhlou hrou.

Štěňátka už se projevují v rozdílných povahách a dělají nám radost. Artemis je taková roztomilá a hravá všetečka. Alisar a Agatha budou velice vhodní k výcviku - jsou silní v povaze, nebojácní, přátelští, hraví, oba mají zájem o aport a tahání. Arwen a Altaj a Agor by mohli dělat canisterapii - jsou takovým středem. Arwen má jiskru a kouká lidem do očí. A moc se snaží komunikovat s lidmi. Dokonce si umí i lidi zavolat, když se zamotá v plotu. Má šedavou podsadu a nemá tak hezký tvar hlavy jako její sourozenci. Určitě nebude vyhrávat výstavy. Altaj má skutečně huňatý kožich - je to jedno velké hedvábné klubko. Jinak mezi sourozenci je takový nevýrazný mazlík až ňouma. Axa je vášnivá aportérka, mezi sourozenci se moc neprojevuje, jen tím, že stále něco přenáší. Ale je moc hezká v exteriéru. Alatna se chová ze štěňátek nejbázlivěji. Je řádně opatrná. Není to žádná hrůza, neohání se po lidech ani ve strachu, ale je to nejplašší štěně z vrhu. Byla by dobrá jako společník a hlídač. Je také moc hezká v exteriéru.
Zde jsou aktuální fotky, hlavně Alisara (vyžádal si to zájemce). Fotit budeme i dále, ale v jednom to jde těžko - pořád mne u toho loví.

Odčervení 24.4.2014 tabletkami takto:
Alisar, Agatha, Asta a Arwen - ½ tablety caniverm (odpovídá váze 5 kg).
Artemis, Agor, Alatna, Altaj a Axa - ½ tablety Vétoquinol (odpovídá váze 5 kg).

Další zprávy od štěňátek - veskrze příznivé

1. dubna 2014 v 17:09 | kajan |  Vrh A BOG Storytelling
Naše štěňátka krásně rostou a začíná s nimi být docela zábava. Štěkají, vrčí, nosí míček, zkouší aprotovat misku, okusovat nohy židle a peru se spolu. Každé je jiné, všechna jsou krásná a čiperná a všechna hezky jdou k lidem, když přijde návštěva. A návštěvy chodí! Některé dny až 8 cizích lidí denně. Návštěvy vždy umyjeme mýdlem a pak je poprosíme, aby každ štěně zvedli a pomazlili. Některé návštěvy si vyberou jedno a to mazlí více a jiné zase skutečně vzorně všechny postupně. Díky Martině V. a Evě H. jsme hezky všechna štěňátka nafotili. Ve dvou to jde o dost lépe. Také vzniklo několik fotek - momentek. A je na co se dívat. Astičce už stojí obě ouška! Ve čtyřech týdnech! A moc jí to sluší. Artemis má nahoře jedno ouško. A Agor (dříve Andy) taky. Ti velicí obříci Alisar, Atlas a Agatha ouška mají stále dole - jsou taky trochu větší a těžší, takže postavit je není snadné. Všem klukům jsem nahmátla obě varlátka, což je prima, i když je jasné, že to není definitivní - proces není ukončen. Taky rosou první zoubky a zatím vše v pořádku. Krmíme mletým masem - hlavně hovězím, vločkami, vejci atd. prostě skoro přirozená strava. A díky tomu Orfinka uklízí stále pečlivě všechna hovínka. Takže úklid výběh pro štěňátka není náročný.

Některá štěňátka jsou stále volná! Kdyby chtěl někdo bláznit s mantrailngem či záchranařinou, rádi ho přibereme s naším prckem do party.


Více fotek zde.