Sangie - traily

12. března 2014 v 20:10 | kajan |  Kanaanka Sangie

Toto je trail na Tondu (kladeč zeleně), Sangie modře. Šlo se proti silnému protivětru, což ovlivnilo celou práci. Kladeč byl příliš blízko od obloučku doprava. Sangie stopu mírně přešla, protože ho nabrala vduchem, čichala směrem, kde byl a nasávala i značila, že je "tam". Malou chvilku šla za pachem ze vzduchu. Pak ale znejistila a vrátila se k pachu na zemi - stopě. Asi jí zajímalo, kam stopa vede. Udělala si kličku a pak se rozhodla že přece jen najde figuranta ze vzduchu, vrátila se na dohledala ho. Na trailech je pozoruhodné, že člověk může pozorovat, jak to psovi v hlavě šrotuje. Ale dávám přednost tomu, když jde po stopě, proto nejsem moc nadšená, když mi kladeč udělá takovýhle polokruh, navíc proti větru...

V dalším trailu proto dostal kladeč na srdce, aby se nevracel a šel víceméně pořád dál. Provedení je také naprosto jiné a mně se i více líbí.
Sangie odvedla pečlivou, rychlou a velice akční práci. Motivace velká, nezajímala se o nic jiného, než o stopu. Byť je tam plno zvěře. Terén: nejprve polní cesta, odbočka do roští z travin a následně přes planinku do křovin a lesíka. Sama označila figuranta předsednutím. Čímž potvrdila domněnku, že kdo počká, tak uvidí "přirozené značení psa".

 


Komentáře

1 Matrona Matrona | Web | 15. března 2014 v 20:42 | Reagovat

Pěkná práce! určitě vás to moc baví :)Můj ridgeback hledá možná tak co by si dal kde k snědku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama