Čínský chocholatý pes s PP - odběr jaro/léto 2014

28. ledna 2014 v 19:23 | kajan
Plánujeme druhý vrh po naší Miušce (Amanda China Stofox) a Setíkovi (Aset Mojo Runique). Hledáme pro malé pejsky s velkým srdcem prima lidičky. Krýt plánujeme při první hárání. Oba rodiče mají zdravotní vyšetření. A nemají zdravotní problémy. Oba jsou cvičeni a Mia je využívána v canisrehabilitaci. Fotky Miušky zde.

O plemeni
Čínský chocholatý pes se vskytuje ve dvou variantách: nahaté a chlupaté. Naháči ale mají také chlupy, a to na nohách, ocase a hlavě. Někteří i jinde. Chlupatí psi se jmenují labutěnky - jejich srst je jemná jako pápěří. Mezi naháči a chlupáči lze vidět přechodné typy osrstění, kterým se říká "mezitypy" a jsou počítáni mezi naháče (ale musejí se před výstavou vyholovat). Z praktických důvodů jsou právě mezitypy ti nejšikovnější - nemusejí se příliš česat a ani se jejich kůže nemusí ošetřovat, jako je třeba ošetřovat kůži naháčů. My naši labutěnku ostříhali hned po bonitaci, protože dlouhé a jemné chlupy pro náš aktivní život moc nebyly.
Čínští chocholatí psi nemají podsadu, takže jsou vhodní i do domácnosti s rizikem alergií.
Čínský chocholatí psi jsou veselí, příjemní a citliví společníci. Vzhledem k jejich nízké váze a teplému tělíčku jsou velice vhodní jako pejsci posteloví a gaučoví. Ale na procházky chodí rádi a lze s nimi i sportovat, např. agility či coursing. V nepříznivém počasí je ovšem třeba je obléknout. A kdyby chtěl někdo nepovolaný do kajuty přijít, ohlásil by ho štěkáním. I když čínští pejsci vypadají jako "pro růžové holčičky", není to tak. Jsou to psi i pro kluky. Původně to prý byli psi námořníků - v malých kajutách na lodi se jejich malá velikost hodila. Když námořník pracoval, spal pejsek na jeho věcech a když se vrátil do kajuty, rozveseloval ho veselými kousky.
Mia je ve svých pěti letech zdravá fena. Nikdy nepotřebovala lékaře (kromě očkování). Je velice přátelská a má skutečně velké srdíčko.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama