Hárání - podzim 2013

19. prosince 2013 v 11:39 | kajan |  Veterinární péče - zkušenosti a poznámky
Podzimní hárání začalo planým poplachem koncem listopadu. Už jsem ho netrpělivě vyhlížela a dokonce otírala Orfince prdelku, abych ho nepropásla (je hodně chlupatá). Konečně jsem 26.11. jsem setřela hnědý výtok a hned nahlásila majitelce krycího psa návštěvu :-). Ale kupodivu se Orfi nerozhárala. Tak jsme návštěvu uskutečnili jen jako seznamovací, což je vždy prima. Myslím, že si padli do oka. A já si Reeda pořádně prohlédla. Má skutečně prima povahu. Navíc jsem obhlédla cestu (v zimě je poslední část nesjízdná :-).

Tak vím, že je třeba s sebou vzít boby a náhradní oblečení.

Skutečné hárání začala Baffi (sic!) 16.12.2013. To vyvrací všechny mé předchozí teorie, že začíná hárat vždy dominantní fena. Baffi je rozhodně nejméně dominantní ze všech. Jako druhá se přidala o dva dny později Orfi (18.12.2013). Ale už několik dnů je mezi nimi nezvykle rušno. Kromě toho, že si očichávají místa pod ocasy, tak se také vzájemně osočují. Na to moc zvyklí nejsme. Normálně bývají mezi sebou naprosto v pohodě. Jen Aywy se na mladší občas cení, když chce svůj klid. No a teď třetí den vrčení a půtky (zatím nekrvané, naštěstí) cca 2 x denně. Kupodivu se nikdo nezubí na Baffinku. Stále se nejvíce zubí Aywy - hlavně na Orfi. Orfi si to náhle nenechává líbit a neustupuje a ani neignoruje, jak je to jejím zvykem, ale poměrně často se otočí a do Aywy se pustí. No a když si tthají chlupy zz límců, tak Sangie běží pomoc Orfi a Bessinka zase Aywy... A je to mela o čtyřech psech. Občas se Bessi bustí do Sangie jen tak sama. Ale do Orfi ne, tu taky miluje.
Jinak když se něco takového spustí, tak je okřiknu, pak si k nim sednu na zem a říkám jim,. že všechny jsou moje holčičky a všechny drbu a hladím. Všechny tři či čtyři si položí hlavy na můj klín, přimhouří oči, aby se neviděly, a nechají se drbat. Jedině Aywy si dovolí v této mazlící chvilce cenit zubyska. Ostatní ne, dokonce ani Sangie ne. Ta velice respektuje moje: "Dost!" a okamžitě se prát přestává a jde ke mně.
Myslím, že až půjdu do práce, tak naše holčiny rozdělím - každou do pokoje jejího majitele... No a Sangie do klece, aby ležela na měkkém.
Co si ovšem myslí Koral, není známo. Zalezl a dělá, že není (dokud nepřijde Dan ze zoo, to se probudí a září aktivitou). Mia a kočky vše se zájmem (a nelépe z výšky) sledují. Přemýšlím, zda vlastní nevyhrává Baffi, která se mumraje neúčastní a vlastně je "pořád hodná".
Co se asi stane, až přibudou černá štěňátka?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama