Nesmrtelné kačeny

22. října 2013 v 23:57 | kajan |  Drůbež
Je podzim. Máme nový velký mrazák (z Aukra za Kč 350,-). Čas zabíjení drůbeže koupené na maso. Má přítelkyně M.K. nabídla, že mi pomůže. Vlastně se na mne trochu vytahovala. Já si stěžovala, že zpracování jedné kačky mi trvá tak 2 hodiny. Jí prý jen 20 minut. Tak jsem jí asi před měsícem dovezla vše na zabití a uf a ouvej. Zrovna "to přepeřovalo". Takže jsem větší půlku vezla zpět. Včera se mi přítelkyně nabídla opět, že dodělá, co započala a že zvládne tak tři kusy. Chtěla jsem jí vzít bílé husy, mám právě tři, ale pak jsem vzala husu jen jednu a přibrala kačera a kačenku. Páreček, který jsme vloni odchovali a zabít nedokázali, protože začali snášet vajíčka. Celý tento rok párek snášel fůru vajíček. Z nich se vylíhlo hodně kačátek. Koloběh se uzavřel. (I když některá taky sežrala kuna...) Teď ještě po přepeřování nezačali snášet a tak jsem je naložila místo hus (protože jsem si neuměla představit, jak zrovna tyhle dvě klepnu a zaříznu). Ovšem mám na dvorku párek kačen Saských (jsou béžové a kačer má na hlavě černou ponožku), které si koupila na jaře pokradmo Ester (chovatel jí ukázal na bednu, kde byly kachny Ruánské a omylem dvě Saské, které prodávat nechtěl, a ona samozřejmě nelenila a šáhla po nich :-). Byl to zrovna párek, čili ten sníst nemůžeme. Kachně Saské se prodává za strašné částky kolem Kč 90,- a už nikdy bych si je nekoupila (masa mají stejně nebo méně, než obyčejné bílé). Takže jsem se chtěla s bílými rozloučit, aby toho nebylo zase na dvorku na zimu moc... ovšem přítelkyně je zabít taky odmítla, když jsou tak "úspěšnými rodiči".
To, že mám "vše vybít a na jaře koupit nová kachňata", jak mi radila, myslela prý na letošní. Ne na "vzácný chovný pár". Hm. Sice jsme se shodly, že přes zimu prožerou více, než by se dalo ušetřit za kačátka, ale když tak málokdy se tyto kačeny sejdou tak, aby měly tolik oplodněných vajíček a aby měla kačena dokonce pud sedět na nich... takže další zima s bílým kačerem a kačkou.

Nedá se nic dělat, byla to romantika. A ještě bude. Jinak k večeři byla čína z husího žaludku, neskutečně dobrá. A svědomí mne už vůbec netrápilo. Zvykáme si pomalu jíst maso z vlastních zdrojů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama