Trénink čtení z mapy alá orientační běh

23. září 2013 v 14:30 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Na jaře jsem si uvědomila, že Aywy je na veškerou pomoc a atesty již připravená perfektně. Hlavně díky Lubovi Satorovi, který ji tak po několika setkáních ohodnotil. Tím, kdo v našem týmu potřebuje výcvik jsem já. Nastavila jsem tedy dva plány a) zúčastnit se dalších zkoušek a také nějaké soutěže, aby, to co umí, Aywy ukázala i světu, b) trénovat sama sebe, především v práci s GPS a v orientaci v mapách jiných měřítek.
Zkoušky se nám celkem podařily i závody (hlavně Český pohár terénního vyhledávání).
Také jsem se (díky Tondově pomoci) hodně zlepšila v orientaci v terénu za pomocí GPS (žel zkoušku ZTV3, na které je to zapotřebí, jsem nemohla dělat, neb ji pro nedostatek závodníků zrušili). Největší problém byl sehnat někoho, kdo by mne proškolil v orientaci. Nakonec se to povedlo neuvěřitelnou náhodou (výměnou za lekci pro skupinu dětí). A dnes jsem měla svou první lekci v orientačním běhu. Tuto disciplinu jsem si totiž zvolila, že by mi mohla pomoci. Jednak je to orientace v mapě a v terénu a jednak je tam ten běh (člověk musí pracovat rychle, v jistém stresu).
A minule na astestu se mi právě pro špatnou práci s mapou a terénem povedlo přeběhnout terén (jiné měřítko mapy a vysoká kondice).
Čili dnešní dopoledne jsem strávila příjemné dvě hodinky v lese u Dvorců (s Aywy a Miou + Ester a Baffi), kde jsem za asistence milé J. hledala zastavení sobotního orientačního běhu a byla všelijak jinak proškolena.
Co jsem si uvě+domila, že první hodina super. ve druhjé hodnině mi hodně klesla pozornost, nastouupila jakási únava a zvýšila se chybovost. Myslím, že jsem se celkově trochu chytala, ale že jsem se toho skutečně hodně naučila. Mám navíc slíbené i pokračování či pozvání na skuteční závod (kde si užiju potřebný stresík). Dostala jsem podrobnou mapku a máme tedy možnost samostatné práce v lese.
 


Komentáře

1 Mirek Mirek | 25. července 2015 v 13:57 | Reagovat

Mapy, kompasy, buzoly a vše, co potřebujete pro lepší orientaci v terénu:

http://www.totemsro.sk/orientacia-mapy/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama