Sutiny, plochy, traily - Obalovna

29. září 2013 v 23:59 | kajan
27.-29.9.2013 jsme byli na Obalovně.
Aywy měla takové oddechové a motivační prvky. Pátek večer: nástřel po tmě, hledání. V sobotu dopoledne v sutinách: jeden nástřel, jendo hledání. Vše bez problémů. V sobotu odpoledne v ploše dvě krátká hledání - skoro nástřel, jedno z toho na kouřícího figuranta. Vše OK. V neděli dvě překážky a pár předsedávání před překážkami.
Orfi v pátek večer: nástřel po tmě a poměrně velké hledání. Hezky se ode mne vzdálila a skvěle označila cizího figuranta na velkou vzdálenost. V sobotu dopoledne v sutinách: hezký nástřel, strach z přiblížení se k rozpadajícím se schodům, který jsme překonali (dotáhla jsem ji k nim a pomohla ji je překonat ve velice pochválila - pak už je lezla sama). Krásné hledání dvou figurantů v druhé budově. V sobotu odpoledne: plochy. Udělala jsem ji náštřel na výšku - okamžitě pochopila, že je to také figurant. pak měla hledání alá ZTV1, hezky se vzdalovala, u výšky maličko dohledávala, ale pak chytla "stopu" na kmenu stromu a označila hezky. A nakonec nástřel na ležícího. V neděli přeedváděla překážky na ZZZ a také si zkusila překážky na "jedničkové zkoušky" - věděla jsem, že neudělá vysoký žebřík. Nepovedl se jí ani nízký, což jsem nečekala. Jinak drobnosti. Pak jsme opravovaly - se žebříky se ještě natrápíme, to je jisté.
Sangie cvičila v sobotu dopoledne - sutiny. Do terénu šla 4 x: vždy skvělá motivace k práci, čuchala a v krátkém čase vyhledala figuranta. Prodlužovala jsem jí tedy dobu hledání - posledního figuranta dostala na druhý kraj ruiny. Moc se prý smála, když k němu šla. Skvělá práce, samozřejmě po malých krůčcích, ale žádná chybka. V sobotu odpoledne - v ploše dva traily. Oba provedla s velkým nadšením, hezká motivace. Ten druhý trail byl s lomem a hodně dlouhý, figurant na konci byl mírně schován - krásně k němu obrátila, když na metr či dva vyběhla z pachu. Jsem moc spokojená. Cestou zpátky zvedla Cleuška srnku a hnala ji směrem k nám. Sangie se k ní přidala a tak se zkamarádily (její panička se Sangie bála - ona na vodítku hrozně vrčí na všechbny psy - bojí se jich a tak se takhle pitomě snaží, aby ji nekousli). S Celuškou přiběhla plec na pleci po velké probíhané - bylo jasné, že jsou už velké kámošky. Stejně tak se to povedlo s Charliem. No a Bonni, Gerouš a Terezka jsou její staří a milí známí. Nejvíce se kamarádí s dvouletou fenkou Bonnie - moc hezky si hrají, až Orfi žárlila a chytala Sangie za obojek, aby si hrála s ní.

V neděli ráno v ploše měla Sangie jeden trail. Žel jsem ji vyndala z auta moc brzo, zahlédla v dálce maličkého figuranta. Od pachovky tedy chtěla k němu přímo. Vodítkem jsem ji usměrnila (nevím, zda to bylo dobře nebo ne) a navedla na stopu, po chvíli váhání a dotazování, co tedy vlastně chci, zvedla stopu a šla přes asfaltovou silnici, až k figurantovi. Ještě jsme spolu prošly mezi ohni, zopakovaly tunel a drobnosti z dovednosti a poslušnosti. Také jsem ji zvykala na čtení čipu. Zatím jsem ji jen nechala od cizího člověka krmit z čtečky (kterou představoval mobilní telefon).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama