Sobotní a nedělní výcvik ZKO Lysá

15. září 2013 v 14:22 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Po ldouhé době (prázdniny, zkoušky a závody) jsme zase byli v klidu doma a mohli na pravidelný víkendový výcvik. Aywy jsem nechala odpočívat (měla toho dost a navíc hárá), brala jsem jen Orfi a Sangie. Ester taky nešla, protože je stále ještě dost unavená. Cvičí si Baffinku v pokoji ze židle či postele.
Sobota - Orfi
Krátká poslušnost, hezké soustředění. Nácvik žebříku s klikrem (moc se bojí) a nácvik předsedání před překážkami na ZZP1 - to jí šlo dobře - vše skvěle umí až na ten vysoký žebřík. Obrany - první kolo - pracovala s velkým drivem. Po prázdninách šla na kůži, ale po práci na postroji a vodítku měla tři vypouštěčky, hezky se zakusovala. Stopa - vlastní, v suchém terénu (pole s malou řepkou) zdvihla hezky stopu s obloučkem a ostrým lomem. Stále problém s označováním předmětů. O předměty nemá zájem, hledá figuranta. Trochu pomaleji vypracovala ten ostrý lom, jinak ale krása. Na ZPU1 by to určitě stačilo, čili další zkouška v plánu. Druhé kolo obran - zpočátku taky drive, pracovala hezky. Zase práce na postroji a pak vypouštěčky. Při tom nám prošli po place lidé (nosili kolem nás nápum beno co) a Orfi se na ně zakoukala. Figurant ji upoutal práskáním biče, ale rozohnilo ji to nějak moc. Při další vypouštěčce šla chvilku po něm, ne po kůži (jako to občas dělá, když je figurant až příliš agresivní), takže ji navedl na kůži, potahal se s ní, opravili jsme (ještě jedna vypouštěčka na kůži) a ukončili. Mně se to líbilo, Orfi to má v hlavě hezky srovnané. Je to pes, se kterým se člověk nemusí bát. Ani napadení, ale ani toho, že by reagovala nepřiměřeně a kousla někoho jen tak (pokud se bude snažit někoho, kdo na mne půjde s bičem, tak se nebudu zlobit, navíc stačilo přestat práskat a ohrožovat mne a okamžitě si zase začala hrát).
Sobota - Sangie
Totálně vyplesklá ze psů a lidí (bylo jich tam nějak hodně). Na psy, hlavně ty velké, kteří narušovali její zónu se hrozně zubila. Na palce se skoro vůbec nesoustředila, ale koukala, kde je který pes a buď se bála nebo se chtěla hrozně moc kamarádit (i takoví tam byli) a tahala k němu. Nežrala pamlsky. Jen chvilkami jsem získala její pozornost a provedli jsme krátkou chůzi u nohy, sedni, lehni, vstaň. Neodvážila jsem se ji pustit z vodítka. Bylo to až nepříjemné, jak to nešlo.
Stopa - vlastní, v suchém terénu (pole s řepkou), rovná. Stopu vypracovala moc hezky - krásně motivovaná (stačilo vzít postroj a hned se rozradostnila), práce u pachovky pěkná, od pachovky letěla po stopě, přesně, piškoty jsem viděla, ale ona je nesbírala. Na konci u předmětu sežrala pamlsky, ale v dálce viděla člověka a chtěla k němu (asi si myslela, že je to figurant). Skoro se nedala odtáhnout. Myslím, že ji velice vadí, když v kotci slyší ten ruch kolem obran. Je z toho ve stresu a rozhozená. Navíc vedle ní v kotcích byli psi, kteří se hodně hlasitě a agresivně vrhali na dvířka, když jsme šli okolo. I Orfi se musela pořádně oklepat, když kolem nich prošla. Měla velikou radost. když jsme šli konečně domů.
Neděle - Orfi
Žebřík - velká hrůza a zachraň mne prosím. Agiltiy - krásné tři parkury, šla s velkým drivem, pracovala velice pěkně, byla rychlá ovladatelná, jednou shodila skočku, kterou skákala šikmo, jinak super (pokud jsem ji nenavedla jinam, ale to se nepočítá).
Neděle - Sangie
Na agiliťácké psy se skoro nezubí, ale vrtí na ně ocáskem. Ze včerejška jsem ovšem měla takové nepříjemné pocity, že jsem se neodvážila ji pustit navolno. Přes plot nebo na vodítku se s několika pejsky hezky pozdravila.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama