Papírny - Vrané nad Vltavou

29. září 2013 v 20:02 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Díky Pražské brigádě jsme získali pozvání potrénovat si v jejich sutinách ve Vraném nad Vltavou. Mají tam "hezké" velké prostory. Aywy měla jen jedno hledání - prohledávala celou dolní halu (vlastně vlezla i do patra, po schodišti kolem strašlivého medvěda a sama si tam pracovala :-) - řekal jsem ji totiž povel "nahoru", aby překonala tři schůdky, tkeré jsem viděla. Schodiště jsem neviděla a ni jsem o něm nevěděla :-). Figuranta měla v úkrytu, do kterého se leze jen podzemí cestou, čili k němu nevedly stopy. Ale samozřejmě ho našla. Šikulka!
Orfi jsem vymyslela trénink až do přílišných detailů. Chtěla jsem, aby udělala nástřel na zavřený úkryt. Nemáme moc možností zcela zavřené úkryty trénovat... Ale vše bylo špatně! Bylo toho na ni moc. Příliš nových věcí: cizí figurant chlap, navíc z úkrtu jí vylezl vstříc (to ještě nezažila), v cizím terénu a navícještě Radek odcházel pro psa právě, když jsem ji měla vypouštět, koukala po něm (je to její oblíbený figurant) místo, aby se soustředila na toho svého figuranta. Navíc jsem ji vypustila o chvilku dříve, čili, když ke svému figurantovi doběhla, zavíral teprve dekl a vlastně ji od sebe odehnal (samozřejmě nechtěně, ale prostě ji dal najevo, že tam ještě nemá být). Orfi tedy odběhla a pak už tam nešla - lekla se kanálů. Po celý zbytek výcviku nechtěla procházet kolem kanálů. Nepřekonala ani skok přes příkop atd. Prostě měla velké problémy s prostředím. Chtěla jsem ji ke kanálu dotáhnout a uklidnit, ale hodně se psýchala a já na radu Zuzky ji nechala. Možná to nebylo dobře, kdybych ji dotáhla ke kraji a ukázala, že nechci, aby šla dovnitř, třeba by se uklidnila. Kdyby chyby. Pokažený trénink. A chyby jsme neodbourali.
Sangie sice jela s námi, ale nebyl čas ji taky vyndat. Cestou jsme se ale krásně prošli s dobrmanem Catem a s Orfi v Klánovickém lese. Sangie na něj na vodítku vrčela, jamkile jsem ji pustila, krásně si s ním pohrála a nezavrčela ani jednou.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama